Наприкінці липня «Слідство.Інфо» розповідало, як з Київського Бронетанкового Заводу протягом червня зникли майже 30 мільйонів державних коштів. Один зі свідків розповів, що оборудкою керували не керівники підприємства, а  Андрій Дубовий, Кирило Дубовий, та Степан Куцин. Перші двоє – сини, а останній зять кандидата в народні депутата по 141 виборчому округу Сергія Дубового. В свою чергу Сергій Дубовий є братом Олександра Дубового, надвпливового одеського депутата, який знову балатується до парламенту по 143 виборчому округу. Справа зараз перебуває на розгляді у Генпрокуратурі. Чи буде доведено причетність до злочину родичів політика?

Про причетність родичів Олександра Дубового до розкрадання коштів на КБТЗ можуть надати свідчення принаймі чотири людини. Леонід Шоломицький, який зараз перебуває в СІЗО, його підлеглий – фінансовий Едуард Ільїн, який у розшуку та ще два працівники заводу, які безпосередньо приймали участь у підготовці та підписанні документів. Шоломицький боїться свідчити, а один з працівників заводу, боячись показувати обличчя, упізнала Дубових по фотографіях. Про їх перебування на підприємстві у червні свідчить і журнал реєстрації тимчасових перепусток бронетанкового заводу.

– Основними людьми, які приходили до Шоломницького, це були чотири молоді особи. Головним з них був молодий чоловік під ім’ям Андрій, який представився як радник генерального директора з Укроборонпрому. Він мені сказав, що буде керувати нашою роботою підприємства і всі питання буде вирішувати стосовно нашого заводу з концерном.

– А решту молодих людей як було звати?

– Іншого було звати Степан, Кирило.

– Шоломницький безпосередньо керував все їхнє перебування?

– Так, вони тільки із Шоломницьким спілкувалися і вирішували якісь запитання.

– Ільїн мав якусь дотичність до цього всього?

– Так, Ільїн теж був з ними в кабінеті

Спершу Олександра Дубового запитання про можливу причетність його племінників до оборудки на танковому заводі дуже здивувало.

ОЛЕКСАНДР ДУБОВИЙ, народний депутат України 7-мого скликання, ВО «Батьківщина»:

– Ваші родичі мають якесь відношення до Укроборонпрому, заступниками працюють чи радниками генерального директора. За Терещенка?

– Ні, наскільки мені відомо.

Згодом, після виходу сюжету в ефір, Дубовий не поскупився на шестихвилинний ролик. У ньому звинуватив журналістів «Слідство.Інфо» у провокаційності, непрофесіоналізмі та замовності напередодні виборів. Однак, підтвердив факт перебування своїх родичів на Київському Бронетанковому Заводі. Правда, не пояснив причину їх присутності.

ОЛЕКСАНДР ДУБОВИЙ, народний депутат України 7-мого скликання, ВО «Батьківщина»:

– Да, действительно, ребята были на этом предприятии и даже встречались с руководством, но совсем по другим вопросам и от другой компании чем то, о чем идет речь в сюжете. Касаемо того, что журналисты не могут дозвонится к ним на мобильные телефони не могут к ним дозвонится на мобильные телефоны я им обьяснил – во первых сезон отпусков, но если нужно – я их найду сам и состыкую.

Цієї «состиковки» журналісти «Слідство.Інфо» добиваються від Олександра Дубового вже третій місяць.

ОЛЕКСАНДР ДУБОВИЙ, народний депутат України 7-мого скликання, ВО «Батьківщина»:

– Хорошо, добре, я тоді з ними попробую зв’язатися, тому що в мене, щоб ви розуміли є 26 племінників і мене так взять огульно із-за того, що вони мої племінники і там вони щось творять – це нікуди не годиться.

Наприкинці серпня справу по Київському Бронетанковому Заводу забирають з військової прокуратури Центрального регіону України до Генеральної Прокуратури. Причиною Генпрокурор назвав якісь незрозумілі експертизи.

ВІТАЛІЙ ЯРЕМА, Генеральний Прокурор України:

– В зв’язку з тим, що проводиться ряд специфічних експертиз, ми зіткнулися з проблемами військово-технічних та військово-тактичних експертиз і в нас нажаль дуже мало експертів, які можуть досліджувати ці питання. Тому і термін розслідування цієї справи продовжений.

– Чи розглядається причетність племінників Олександра Дубового, як співучасників злочину?

– В списку підозрюваних їх поки що немає, але я знаю, що ці прізвища вони фігурують по справі. В якій ступені – це питання до слідства.

Олександр Дубовий не знаходить часу для журналістів, але активно навідує в цей час свого колишнього співпартійця з «Батьківщини», який став Генпрокурором і відомство якого і взяло під контроль справу по КБТЗ. Колегам з програми «Схеми», Радіо Свобода вдається навіть зафіксувати на камеру його візит. Тоді нардеп не захотів спілкуватися.

– Яка мета вашого візиту в прокуратуру?

– А ви…

Про мету візиту Олександра Дубового розповідає сам Віталій Ярема. Каже – той заїжджав до нього як до друга, щоб поговорити про кримінальні провадження.

ВІТАЛІЙ ЯРЕМА, Генеральний Прокурор України:

– Він заїжджав до мене в прокуратуру, ми спілкувалися і на цю тему. Ми спілкувалися з ним ну тому що ми разом працювали  в одній фракції, фракції «Батьківщина», коли я був народним депутатом. Це було дійсно розмова така відбувалася, але ніяких корупційних схем стосовно ведення розслідування у нас не відбулося.

Журналістам «Слідства.Інфо» вдалося отримати стенограму та аудіозапис свідчень Юлії Паламар від 23 вересня. Це та сама Паламар, яка ще у червні місяці числилась засновником та директором одеської компанії «Спец-Ком-Юг» і на рахунки якої з КБТЗ перечислили 12 мільйонів гривень за поставку 20 корпусів БТРів.  Просту поварку, у якої проблеми з зором просто використали, пообіцявши їй тисячу гривень за поставлені підписи під контрактом.

ЮЛІЯ ПАЛАМАР, екс-директор «Спец-Ком-Юг», свідок:

– 27 червня 2014 року приватне підприємство «Спец-Ком-Юг» двома платежами по 6 млн. грн. перерахувало вказані кошти до ТОВ «НВП «Центр земельних відносин», чи відомо Вам щось з приводу даного перахування?

– Ні, невідомо, 23 червня та по 25 червня я знаходилась у Вінницькій області, в батьків було день народження.

За нашими даними, гроші за БТРи для Нацгвардії перевели в готівку саме з рахунків компанії «Центр земельних відносин».

Зареєстрована компанія ось у цій будівлі на вулиці Соборна 72, міста Васильків. Тут її ми не знайшли.

– Науково-виробниче підприємство «Центр Земельних Відносин»?

– Тут в нас немає такого.

– Керівник Волощук Григорій Віталійович?

– Ні-ні-ні, в нас такого нема тут.

– А ви скільки працюєте?

– Десять год скоро.

– І за десять років її ніколи тут не було?

– Ні (хитає головою).

Засновником компанії і її ліквідатором є Григорій Волощук. Його прізвище зустрічаємо ще в одному запитанні прокурора до Юлії Паламар.

ЮЛІЯ ПАЛАМАР, екс-директор «Спец-Ком-Юг», свідок:

– Чи знайомі Ви з громадянами на прізвище Дубовий К.С., Дубовий А.Є, Куцин С.М., Ільїн Є.М., Шоломицький Л.В., Волощук Г.В?

– Ні. Невідомі.

Отже, прокурор перераховує всіх людей, які можуть бути причетні до оборудки з грошима Бронетанкового Заводу. Серед них і прізвища родичів Дубових. Віталій Ярема нас запевнив, що з ними слідчі теж проводили допит. Однак, телефон Кирила Дубового досі поза зоною досяжності, Андрій Дубовий живе ніби-то в Литві, а от Степан  Куцин взагалі заперечив, що його кудись викликали. Невже дядько його дружини Олександр Дубовий домовився з самим Генпрокурором?

СТЕПАН КУЦИН, чоловік племінниці нардепа Олександра Дубового:

– Я не прохожу ни по какому делу. Не хочу ничего комментировать. Вы ж не прокуратура и не милиция – вы журналисты. Наберите меня через две недели, через две недели я с вами встречусь и поговорю.

За нашою інформацією, наприкінці жовтня має бути готовий обвинувальний акт і справа буде направлена з Генпрокуратури до суду. І схоже на те, що прізвищ родичів нардепа – Кирила Дубового, Андрія Дубового та Степана Куцина в ньому не буде. Саме тому Степан Куцин хоче зустрітися аж через два тижні. Чи не дружба його дядька з Віталієм Яремою так кардинально змогла вирішити хід справи?

ЛЮБОМИР ФЕРЕНС, Слідство.Інфо