Попри війну з північним сусідом, «Укроборонпром» продовжує закуповувати російські запчастини для української військової техніки. За грифом «таємно», українська державна оборонна компанія приховує не лише факти таких закупівель, а й завищену в кілька разів ціну.

В нашому попередньому розслідуванні нам вдалося показати, як українські чиновники укладають угоди на поставку гусеничних стрічок та російських двигунів для бронетранспортерів. Закупівлі відбуваються через сумнівну британську фірму-посередника, сліди від якої все одно тягнуться до росіян. Останні до того ж, непогано заробляють на таких поставках, бо ціна російських двигунів для українських БТР виявилася вчетверо вище ринкової.

1_-2

Найкращий захист – це напад. І замість визнання факту сумнівної закупівлі, державний концерн «Укроборонпром» перейшов до звинувачень нашої програми:

«Інформація, розповсюджена у ЗМІ щодо обставин виконання контракту на постачання двигунів до БТР-70 для потреб Міністерства Оборони України, укладених між ДП «Укрінмаш» та компанією «RION ASSETS CO. LTD», є неповною та недостовірною. Вона носить замовний характер і спрямована на дискредитацію вітчизняного  оборонно промислового комплексу.»  — зазначили у концерні.

2_-3

Заява надто емоційна, як для великого державного концерну. І ми вирішили уточнити, що дає чиновникам підстави нас звинувачувати, та зателефонували до «Укроборонпрому»

— Хто замовник, скажіть, бо ми хотіли б дізнатися його ім’я і забрати гроші? – жартуємо.

— Я можу ще раз повторити те що я вам сказав, якщо Вам потрібен коментар, то ви прекрасно знаєте як до нас направити запит, і ми в оптимальний термін як найшвидше на нього відповімо – відповідає працівник прес-служби.

Але на надісланий нами запит, відповіді від «Укроборонпрому» ми досі так і не отримали. Натомість, нам таки вдалося знайти довірену особу скандальної британської фірми-посередника, та поговорити з ним по телефону.

3_-1

— Хто Вам довірив, власне, представляти інтереси компанії? – питаємо мешканця Києва Романа Корнієнка.

— Мне предложили работу, да, я был безработным, ты можешь поработать нашим представителем по продвижению наших интересов. Это были представители из-за рубежа – відповідає довірена особа британської Rion Assets Company.

— А, хто саме, ці люди? 

— Ну, я общался с россиянами. Я был подписантом договоров, вы их показывали по телевизору. 

Ми запропонували Роману Корнієнку зустрітись та записати інтерв’ю. Він пообіцяв подумати. Однак більше на зв’язок не виходив. Схоже, що як і «Укроборонпрому», пану Роману, більше нічим доповнити наш матеріал. Державні оборонні закупівлі продовжують зберігати ще чимало секретів і брудних таємниць.

/Олександр Гуменюк, Слідство.Інфо