До Артемівського суду тянуться люди під жовтно-блакитними і червоно-чорними прапорами і нашивками «Правого Сектору». Доводиться навіть у черзі стояти, щоб зайти до судової зали.

Усі тут заради відомого з часів Майдана харківського активіста Олександра Ружанського. Але всеукраїнську відомість він отримав після свого викриття військового прокурора сил АТО.

KYLIK_screen 2ОЛЕКСАНДР РУЖАНСЬКИЙ, заарештований:

– 488 квардратных метров. Квартира прокурора АТО. В Киеве. В элитном комплексе. 488 метров. Два паркинга ценой по 30 тысяч. Это я назвал часть моментов.

Цій заяві передувала піврічна війна із Військовою прокуратурою, яку Ружанській нещадно критикував.

KYLIK_screen 5«Добавляю фото джипа, на котором приехали следователи военной прокуратуры сил АТО. Это Субару-Форестер. Свежий. Машина весьма дорогая в обслуживании. Что там Матиос плакал о зарплате в шесть тысяч гривен у следователя военной прокуратуры?»

KYLIK_screen 3ОЛЕКСАНДР РУЖАНСЬКИЙ, заарештований:

– В отношении Кулика национальным антикоррупционным бюро возбуждено уголовное производство. Понимаете в чем противоречие? Люди, подчиненные этого человека, они сидят сейчас и пытаются меня в чем-то обвинять.

KYLIK_screen 6«З 21 вересня 2015 року Ружанський О.В., який підозрюється у вчиненні грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, скоєного в стані алкогольного сп’яніння, переховується від органів досудового розслідування, заздалегідь звільнившись нібито за станом здоров’я з армії”

У прокуратурі кажуть, що Ружанський – правопорушник, якому світить сім років за хуліганство із стріляниною.

АНАТОЛІЙ МАТІОС, головний військовий прокурор України:

– Військовослужбовець Олександр Ружанський будь-якої участі у бойових діях не приймав, і, мабуть, саме тому використав весь свій нерозтрачений бойовий пил для розпивання спиртних напоїв у військовій формі в нічному кафе, а потім – у вуличній бійці.

Що сталося насправді? За відповідями їдемо в Краматорськ. У військовій прокуратурі АТО обіцяли співпрацю.

ЯРОСЛАВ ДОМБРОВСЬКИЙ, заступник військового прокурора АТО:

– Приезжайте. Мы все вам расскажем и покажем. И сослуживцев его покажем. Нам нечего скрывать. И Кулика покажем, если он будет на месте. В любое время. Мы всегда открыты. Наши двери открыты круглосуточно.

KYLIK_screen 7Найгучніший скандал в історії військової прокуратури АТО почався у кав’ярні “Арка”, яка знаходиться менше ніж у сотні метрів від міліції і самої прокуратури.

За версією Олександра Ружанського, саме в “Арці” на нього напали двоє сепаратистськи налаштованих місцевих. Він побіг до своєї військової частини – кілька десятків метрів. Узяв травматичний пістолет, але навіть зброя не врятувала від жорстокого побиття. Утім, ті що били, кажуть усе було не так.

KYLIK_screen 8ВАЛЕРІЙ ЄВСТІГНЄЄВ, учасник сутички:

– Получается, мне он стрельнул первый раз в живот, метров с десяти.

– Это проникающее было?

– Ну, пуля застряла, извлекали в хирургии. Потом выстрелил, это мы шли с товарищем, выстрелил в товарища, но промазал. Развернул свой пистолет на меня, попал в голову, вот сюда.

За словами Валерія, його врятувала лише випадковість. Додає, що вдома у нього – тримісячна дитина.

ВАЛЕРІЙ ЄВСТІГНЄЄВ, учасник сутички:

– Пытался еще в живот выстрелить. Но пистолет у него заело. Ну, я, недолго думая, нанес ему три удара в лицо. После чего он упал. Пистолет в одну сторону, а он в другую.

KYLIK_screen 9Втім, криміналістична експертиза зі словами постраждалого місцевого розходиться і стверджує, що він дещо прикрашає події.

АНАТОЛІЙ РЯБОШАПКА, адвокат Олександра Ружанського

– По экспертизе судебно-медицинской – одно ранение в живот. Найдена одна гильза. Это соответствует тому, что говорит Ружанский.

Заплутаною історією скористалася військова прокуратура  АТО. І в неї версія про невинність бійця навіть не розглядається. Затримання було жорстким.

МАРИНА РУЖАНСЬКА, дружина заарештованого:

– 11 человек. Человек не мог сопротивляться. Я же говорю, тем более, он спал.

KYLIK_screen 10ЛІДІЯ РУЖАНСЬКА, мати заарештованого:

– Я только увидела, что он на коленях, руки сзади и на коленях. И кровь. Вот в крови. Вот здесь пятно, в крови. Вот здесь в крови. Вот, смотрите.

У родини Ружанських двоє дітей. Молодшій всього чотири місяці, а от як пояснити старшій ситуацію із батьком, Марина не знає.

МАРИНА РУЖАНСЬКА, дружина заарештованого:

– Как объяснить ребенку двенадцатилетнему, который может зайти в Интернет, почитать, что она и делает, что ее папа не виноват ни в чем, он герой и он должен сидеть в тюрьме за это?

У Ружанського своя версія причин затримання.

ОЛЕКСАНДР РУЖАНСЬКИЙ, заарештований:

– Это месть военной прокуратуры.

KYLIK_screen 11“Кулик К.Г. в течение 2014 и 2015 года оказался владельцем элитной недвижимости, частично записав её на себя и частично на свою сожительницу Нимець Ирину Витальевну, 1987 г.р.”

Його затримання – це помста за те, що він неодноразово викривав військового прокурора  АТО Кулика, від чого, той, зрештою не пройшов відбір до Антикорупційної прокуратури.  Численні квартири, люксові джипи – типовий спосіб життя українського прокурора сам Кулик ніяк не може пояснити.

КОСТЯНТИН КУЛИК, військовий прокурор сил АТО:

– А чего вы решили, что я буду с вами говорить по этому поводу?

– Ви працюєте на держслужбі, ви військова людина. Цікаво, звідки такі гроші.

– А вы занимаетесь исполнением заказа за деньги.

Утім, не лише журналістам цікаво, що то за сірий  восьмициліндровий позашляховик Ленд-Ровер, на якому військовий прокурор сил АТО їздить Краматорськом. Раніше, це круте авто належало Ірині Німець. За співпадінням, це та сама жінка, що нині є співвласницею квартири на Жилянській 59, яку прокурору Кулику подарували влітку минулого року.

KYLIK_screen 12Його квартира на 260 квадратів знаходиться на 13 поверсі. А сусідка в нього рідна мама. Щоправда вона придбала тут квартиру ще у 2011-му.

Мамина квартира – двокімнатна, на 153 квадрати, обійшлася у 801 тисячу гривен. Щоправда, у цій квартирі теж живе Ірина Німець. І прокурор Кулик, якщо вірити вказаній ним адресі на судовому позові до комісії Антикорупційної прокуратури. І в судах Ірина Німець разом і мамою прокурора. Видно — дуже й дуже не чужі люди Костянтин Кулик і пані Ірина.

KYLIK_screen 14На відміну від прокурора вона статків не приховує. Ось новенький Ленд-Крузер 2015 року із іменними номерами “Німець”, а ось вона за кермом Мерседесу.

KYLIK_screen 13Ось вона у Спорт-Клубі “Царський”, де вартісь річного абонементу від 40 до 75 тисяч гривень.

А ось демонструє новенький офіс у щойно збудованому елітному центрі “Central Park”.

KYLIK_screen 20В Ірини Німець – не нафтовий бізнес. Вона шиє одяг на замовлення і ні в чому собі не відмовляє.

KYLIK_screen 15Ви не повірите, які шалені гроші можна заробити на індивідуальному пошиві одягу. Прокурорська знайома, окрім спільної власності із прокурором АТО на Жилянській 59, окрім офісу на Івана Кудрі, 7, має ще й новеньку квартиру у новобудові на Саперно-Слобідській, 25.

KYLIK_screen 16

Утім, прокурор сил АТО Костянтин Кулик на рахунок цих квартир не хвилюється.

– Я еще раз объясняю: вы занимаетесь исполнением заказа за деньги. Я вам ничего комментировать по этому поводу не буду.

– Так це неправда?

– За информацией по моим квартирам позвоните в пресс-службу Генеральной прокуратуры. Там проведено служебное расследование. Результаты вы имеет право получить.

Але результати вже оголосив голова Луганської обладміністрації Георгій Тука у своєму Фейсбуці.

KYLIK_screen 17

“Слідство вийшло на організацію наркотрафіку… стикаються із шаленим спротивом… Я маю на увазі звинувачення, які летіли на адресу Військового прокурора АТО Костянтина Кулика… Виток інформації був організований ззовні. Була проведена службова перевірка, яка не виявила жодних ознак корупційних дій в військовій прокуратурі АТО…”

Виходить, що прокурор на 130 тисяч зарплатні на рік шикував на заздрість наркобаронам, із якими воює. А ті, хто називає таке життя корупцією чекає сюрприз, як, власне і Олександра Ружанського, якому шиють не лише хуліганство.

ЯРОСЛАВ ДОМБРОВСЬКИЙ, заступник військового прокурора АТО:

– Немного сложнее и выходит за рамки просто хулиганства. Потому что оно чуть шире рассматривается. Чтобы вы понимали, что это как бы с борьбой с терроризмом связано.

Звісно, статки військового прокурора АТО мають перевіряти у національному антикорупційному бюро. Але у намічений термін, 15 січня, звіт так і не було оприлюднено.

KYLIK_screen 19

І водночас продажі з’явилася квартира на Жилянській, 59, яка повністю збігається з другою прокурорською квартирою. Ціна – десять з половиною мільйонів гривень. То може ось чому перевіряльники нічого не знаходять?

KYLIK_screen 18Тим часом своє п’ятдесятирічча Олександр Ружанський зустрічає за гратами.

ОЛЕКСАНДР КУРБАТОВ, Слідство.Інфо