Гола й боса  українська армія. А можливо, ще й зраджена? Про те, з чим їдуть на східний фронт українські вояки, куди йдуть гроші на нашу армію і хто нею керує – в нашому наступному сюжеті.

Навчальний центр «Десна» на Київщині. Саме звідси відправляють у зону антитерористичної операції мобілізованих чоловіків зі столиці та області.

МИХАЙЛО, боєць Нацгвардії:

– …первые берцы, которые выдали, их на следующий день забрали, в них ходить нельзя было. Подошвы отпадали, гвозди в пятки впивались.

АНАТОЛІЙ, боєць Нацгвардії:

– З техніки у вас що є?

– Богдан.

– Скільки їх штук?

– Ну пару штук, я не щітав.

– Тобто Богдани – це для військових дій?

– Так. Так вони рішили.

12-й батальйон територіальної оборони Києва – без належної підготовки, з тридцятьма бронежилетами на 450 людей, з двома касками та без жодного приладу нічного бачення поїхав з «Десни» на Схід воювати.

АНАТОЛІЙ, боєць Нацгвардії:

– Це є Міноборони, це є Генштаб.  Вони мають координувати дії, має бути зв’язок між частинами. Там нічого нема. Там тільки перекачка денег…

За два з половиною місяці антитерористичної операція українці переказали армії понад 133 мільйони гривень. Уряд виділив на війну ще 4,7 мільярдів. Головний розпорядник цих коштів – міністерство оборони України.

Про зловживання на закупівлях для армії ми чуємо мало не щодня. То дорогий бензин, то неякісні бронежилети. І нічого не зміниться, доки війною керуватимуть люди, призначені за часів Януковича.

ІГОР ТЕНЮХ, в.о. міністра оборони у березні 2014:

– За Саламатіна і Лєбєдєва відбулося дві хвилі кадрових зачисток. Всі проукраїнські офіцери були переміщені на різні посади. Директори департаментів, які працювали за Лебедєва, займалися тільки одним – забезпеченням фінансами, але не збройних сил, а себе. Я чистку розпочав, було багато звільнень, особливо в Генеральному штабі.

З інтерв’ю «Главкому» 10 травня 2014 року

«Слідство.Інфо» отримало список керівників української армії, яких міністр Тенюх відсторонив від роботи, а чинний міністр Михайло Коваль чомусь поновив.

Імена «чудесної сімки» фігурують у депутатському запиті Юрія Сиротюка та Леонтія Мартинюка на ім’я Генпрокурора та голови СБУ. Депутати передали список цих ключових людей нашій програмі, щоб ми розповіли про цих людей публіці.

Наприклад, Максим Гольдарб стежить за тим, щоб гроші, які отримує Міноборони, зокрема, й від українських громадян, витрачалися без зловживань. Він народився у Тульські області Росії, працював у прокуратурі  міста Дебальцеве, дослужився до заступника прокурора Донецька. У 2010 році, коли Віктор Янукович почав забирати найкращих людей Донеччини до столиці, Гольдарб став прокурором Деснянського району міста Києва. Ось 33-річний столичний прокурор сідає у автомобіль Рендж-ровер вартістю 102 тисячі євро.

Рік тому молодий прокурор прийшов у Міноборони стежити за грошима.

«…У Міністерстві оборони існує налагоджена, надійно кришована система розкрадання бюджетних коштів… «кришувальниками» є керівник основного антикорупційного та контролюючого органу Міноборони… Гольдарб М.Ю»

Цим листом Спілка офіцерів України у травні цього року вже вкотре попереджала керівництво держави про підозрілу діяльність Максима Гольдарба. Наприклад, у березні Міноборони закупило бензин у кримської фірми за процедурою одного виконавця по 15 грн. за літр. Офіцери писали і у прокуратуру, і у СБУ, і міністрам. Але отримали відповідь від самого пана Гольдарба – інформація про нього «не знайшла свого підтвердження»

Генерал-майор Олександр Шутов, начальник Головного оперативного управління Генштабу, з Києва. Його син – чоловік Олени Лебедєвої, дочки екс-міністра оборони Павла Лебедєва, людини, вірної Януковичу.

Генерал-майора Шутова нібито усунули від виконання обов’язків після того, як 49 українських військових загинули у збитому терористами літаку Іл-76 у Луганську. Однак за нашою інформацією він продовжує ходити на роботу у Генштаб.

ПЕТРО МЕХЕД, заступник міністра оборони України:

– Хтось усунутий зараз від роботи? Бо були такі заяви міністра.

– Проходять службові розслідування. По фактам розслідування, якщо будуть підтверджені факти, інформацію буде передано до прокуратури і компетентних органів.

Заступник міністра оборони Петро Мехед неохоче спілкується зі «Слідством.Інфо». Його можна зрозуміти. Кілька років тому СБУ розслідувала його особливу прихильність до російських військових.

«Полковник Мехед М.П. систематично садив за свій комп’ютер і допускає до бази даних представників Міністерства оборони Російської федерації, у тому числі представників розвідки»

З листа підлеглого Мехеда у Департаменті міжнародного оборонного співробітництва Міноборони, 2008-й рік.

У СБУ тоді відповіли, що їм відома ця інформація і вони розслідують наведені дані. Відтоді посад у міністерстві він не займав

І от у березні полковник Петро Мехед стає заступником міністра оборони. Тепер у СБУ пояснюють, що з ним проведено профілактичні заходи, і він може бути заступником міністра. Під час неоголошеної війни з Росією.

Петро Мехед, заступник міністра оборони України:

– Якщо я на сьогоднішній день працюю у Міністерстві оборони, значить, керівництво держави мені довіряє.

Питання тільки – якої держави?

«Слідство.Інфо» має список прізвищ посадовців, яких зрадниками називають бійці АТО, а депутати рекомендують перевірити на детекторі брехні. Цілком можливо, що саме через них гинуть люди і зникають мільярди. Чекайте нові викриття у наступних випусках «Слідства.Інфо».

АННА БАБІНЕЦЬ, Слідство.Інфо