Російські артилеристи — це найкривавіші воєнні злочинці цієї війни. Вони обстрілюють мирні міста, вбиваючи тисячі українців. Російські снаряди та ракети щодня летять у напрямку багатостраждальних Маріуполя, Харкова, Чернігова та інших міст. Самі артилеристи в цей час стоять за десятки кілометрів звідти, сподіваючись уникнути удару у відповідь.

Тому для нас було важливо знайти та показати обличчя російських артилеристів, які обстрілюють Україну. «Слідство.Інфо» опрацювало список брянського артилерійського полку, який напередодні опублікувало Головне управління розвідки Міноборони України. За інформацією розвідників, цей полк залучений до війни в України.

Брянський 856-й самохідний артилерійський полк розташований усього в сотні кілометрів від Чернігівської області. На озброєнні там стоять самохідні гаубиці, зокрема, сучасні установки «Мста-С». 

Ми ідентифікували як командирів, так і рядових солдатів цього полку. Ми також знайшли підтвердження, що цей полк безпосередньо бере участь у війні проти України. Адже більшість артилеристів вимкнули свої телефони за кілька днів до повномасштабного вторгнення. Полонені росіяни неодноразово казали, що напередодні війни російське військове керівництво забрало телефони у тих бійців, кого відправило знищувати Україну. Також ми маємо докази, що батьки брянських артилеристів уже шукають своїх зниклих дітей. 

19-РІЧНИЙ ОКУПАНТ

Рядовому Павлу Бортнікову 19 років. Він родом з Нижнього Новгорода. Влітку минулого року Бортніков прийняв присягу в російській армії, потім підписав контракт. 

Ми знайшли його батьків. Матір російського окупанта Юлія з 1-го березня шукає свого сина. Вона написала у групу військової частини у соцмережі «Вконтактє», з проханням допомогти знайти 19-річного солдата. 

Попри це, жінка продовжує підтримувати російську окупаційну армію, публікуючи пропагандистські картинки з російськими солдатами і підписом «Сыночки, с вами вся Россия, спаси и сохрани». 

Батько Павла Бортнікова — колишній військовий. Він теж, ймовірно, брав участь в окупаційних війнах, адже вказує, що воював під час другої чеченської війни на Північному Кавказі у складі російських військ. Зараз на його сторінці можна знайти фото із застіль, шашликів, а також ситуативних підробіток. 

Показовий момент, що батько Павла Бортнікова підписаний на групу «Посвящается парням, павшим в Чечне и Украине». Можливо, він вже про щось здогадується.

ОФІЦЕРИ-АРТИЛЕРИСТИ

Головним завданням для нас було знайти та ідентифікувати командирів артилерійського полку. Адже саме вони віддають накази та спрямовують вогонь смертоносної артилерії. 

Лейтенанту Богдану Мещерякову 24 роки. Він народився в Самарі, має кількох братів. На своїй сторінці у «Вконтактє» вказує своєю головною метою у житті «вдосконалення світу». Востаннє Мещеряков заходив у соцмережі 10 лютого, за два тижні до вторгнення в Україну.

Ми знайшли батька російського артилериста. Він підтримує бойовиків «ДНР», а також репостить пропагандистські відео, де російські окупанти шукають знаки «Азова» в полонених українських військових.

Капітан Руслан Зубков, 38 років. Він родом з Новгородської області, має рідного брата та двох дітей. Раз на кілька років капітан Зубков разом з дітьми їздить на море: його сторінка сповнена фотографій з пострадянських «курортів», а також алкогольних застіль. 

Капітан Руслан Зубков — праворуч

Лейтенант Ілля Єрьохін, 28 років. До армії Єрьохін жив звичайним життям російського підлітка: відпочивав у компанії друзів, фотографувався з батьками. Потім Ілля вступив до Санкт-Петербурзького ракетно-артилерійського коледжу, після закінчення якого почав службу в артилерійських військах.

 Згідно з даними української розвідки, зараз лейтенант Єрьохін командує взводом артилеристів російських окупаційних військ. А дружина окупанта, схоже, чекає свого чоловіка додому. Навіть опублікувала на аватарі картинку з літерою «Z» і пропагандистським підписом «своих не бросаем».

Лейтенанту Рустаму Мухамбетову 31 рік. Він теж командир взводу артилеристів. Згідно з його соцмережами, навчався в Івановському державному хіміко-технологічному університеті, потім пішов до російської армії.

Поки Рустам воює в Україні, його батько публікує пропагандистські картинки на кшталт «храни вас бог, парни», а також тужить за Радянським Союзом. 

Капітан Тагір Гаджикурбановкомандир реактивної батареї в брянському полку. Йому 31 рік. Вже більше десяти років він служить у російській армії. Має багато братів та сестер. Також ми знайшли його сторінки на російських сайтах знайомств, де він підписаний як «небесный ангел» або «тигр».

Востаннє капітан Гаджикурбанов був онлайн 22 лютого, за два дні до вторгнення в Україну.

Ну і наостанок — старший прапорщик Роман Казаков, 46 років. Він служить у російській армії вже більше 20 років. Публікує фотографії з алькогольних застіль, з військової частини. Також на його сторінках ми знайшли світлини тієї самої гаубиці, з якої зараз, ймовірно, обстрілюють українські міста. 

Своїм життєвим кредом старший прапорщик Казаков вказав «Живой — пока не сдох».  До речі, він чи не єдиний, хто в ці дні був онлайн. Тут може бути два варіанти: або він якимось чином повернувся в Росію, або забрав у когось з українців мобільний телефон із доступом до інтернету.

Раніше «Слідство.Інфо» ідентифікувало російських пілотів-бомбардувальників з ростовського авіаполку. За даними української розвідки, ці пілоти безпосередньо скидають бомби на мирні українські міста. Також ми знайшли, що у декого з пілотів є родичі в Україні.