З 2014 року на тимчасово окупованих територіях Російська Федерація насаджує українським дітям проросійську позицію. Однією із головних складових такої політики є військово-патріотичне виховання.
Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували трьох українок, які наразі служать у російській армії. Коли росіяни окупували частину східних територій України, ці панянки були маленькими дітьми.
«МАЛЄНЬКАЯ ЗВЬОЗДОЧКА»
23-річна макіївчанка Анна Лісовенко з позивним «Звьоздочка» — промовистий приклад того, як Росія виховує з маленьких українців універсальних солдатів, які зі зброєю в руках воюють на боці РФ.

Аня Лісовенко — 23-річна макіївчанка з позивним «Звьоздочка»
«Малєнькая Звьоздочка» (також відома як «Дочь полка») з радістю веде активну інформаційно-пропагандистську діяльність у соціальних мережах. У своїх численних інтерв’ю Аня не втомлюється повторювати, що війна застала її дитиною.

Скрін зі сторінки «Звьоздочки»
Зі слів дівчини, коли росіяни окупували східні території України, вона почала ходити в гості до батальйону, що базувався поблизу її дому. Дуже хотіла бути корисною народу Росії. На службу дитину не брали, але командир запропонував альтернативу — прати солдатам речі, прибирати, збирати патрони, а також чистити зброю.
Серед яскравих спогадів дитинства в Ані — те, як вона знайшла на сайті «Миротворець» (громадська організація, яка публікує персональні дані людей, що вважаються авторами сайту ворогами України, — ред.) свою анкету. «Це було смішно», — коментує для пропагандистських ЗМІ цей випадок дівчина.
На «Миротворці» справді є інформація про «Звьоздочку»: там вона фігурує як жертва психологічного насилля і російсько-терористичної пропаганди, а згодом — як бойовичка незаконного збройного формування.

Профіль Анни Лісовенко на сайті «Миротворець»
Поміж іншого, з 2019 року дівчина записана до резерву так званого Молодіжного парламенту «ДНР» — пропагандистського проєкту, що готує кадри для окупаційної адміністрації.
З початку повномасштабного вторгнення Аня повертається з навчання у Москві — там вона вчилася на економіста — на окуповану Донеччину і вступає до інтернаціонального батальйону РФ «П’ятнашка». З грудня Аня — бойовичка-доброволиця окупантської диверсійної штурмової бригади «Ветерани». Там вона видає рації та налагоджує зв’язки, працює зв’язківицею.
У соціальних мережах дівчина публікує мало не кожен свій крок. Схоже, що у сумочці Ані на екстрений випадок завжди є прапори РФ та псевдореспубліки ДНР, декілька високопатетичних цитат і якась м’яка іграшка — все необхідне, аби робити контент для своїх підписників.
- Фотографії зі сторінки Ані у соцмережах
- Фотографії зі сторінки Ані у соцмережах
- Фотографії зі сторінки Ані у соцмережах
Всього 9 років пропаганди і звичайна українська дитина стала навіженою захисницею режиму Путіна.
«ДОЧА» — ПАТРІОТКА СВОЄЇ РЕСПУБЛІКИ
На одній із фотографій «Малєнькая Звьоздочка» позує зі ще однією жертвою російської пропаганди — 16-річною Богданою Нещерет з позивним «Доча». На своїй сторінці у «ВКонтакті» Богдана публікує відео з красномовними заявами: «Я, Нещерет Богдана Романовна, рядова бригади «Прізрак». Я патріотка своєї Республіки».

16-річна Богдана Нещерет з позивним «Доча» разом зі «Звьоздочкою»
Богдана з міста Алчевськ Луганської області. Батько дівчинки — Роман Нещерет — до вторгнення Росії на Донеччину у 2014 році працював у Держслужбі охорони при Міністерстві внутрішніх справ України. Зі слів дівчинки, зараз вона разом з батьком служать у вже згаданому незаконному військовому формуванні «Прізрак».

16-річна Богдана Нещерет з позивним «Доча»
Популярною дівчинка стала ще у свої 9 років завдяки віршам, які вона читала солдатам РФ. Тоді Богдана подружилася з «дядьою Льошою» — з колаборантом Олексієм Мозговим, командиром «Прізрака».

«Доча» разом із колаборантом Олексієм Мозговим
Другу хвилю популярності Богдана отримала восени минулого року. Дівчинці з Алчевська вдалося поспілкуватися з Владіміром Путіним. Дівчинка розповіла російському диктатору про свої поетичні здібності, а той запропонував їй видати збірку.
Очевидно, збірку віршиків з «одами Донбасу» таки опублікують — на своїй сторінці у «ВКонтакте» Богдана поділилася ескізами майбутніх книжок. Шкода, що ні дівчина, ні її батьки не розуміють справжньої ціни такого фейкового визнання.

Публікація з ескізом майбутнього збірника на сторінці Богдани
«БАНТІК» — ВІД ЖУРНАЛІСТИКИ ДО СЛУЖБИ В АРМІЇ РФ
Ще одна дівчина, яка претендує на велике пропагандистське майбутнє — 20-річна Настя Бартеньова з Єнакієвого Донецької області. У 2014 році, коли росіяни окупували місто, дівчині було лише 11 років.

20-річна Настя Бартеньова з позивним «Бантік»
Анастасія починала будувати кар’єру журналістки, але наразі поєднує роботу воєнкором зі службою у лавах російської армії. «Можна сказати, що моя давня мрія здійснилася. Я служу у збройних силах Російської Федерації. Зараз говорю це і сама не вірю», — заявляє Настя в ефірі пропагандистського шоу.
Колеги по цеху дали дівчині позивний «Бантік» за її яскравий образ — довгі нігті, нарощені вії та укладку волосся. На війні вона займається ремонтом та обліком техніки для зв’язку. Як і «Звьоздочка», «Бантік» працює зв’язківницею.
Дівчина також веде пропагандистський телеграм-канал «Настюшка на Vойнушке».

Пост із телеграм-каналу Насті
За різними даними, на територіях, підконтрольним Росії зараз перебуває понад 100 000 українських дітей — переважно викрадених чи вивезених обманом.
«Росіяни здійснюють все за підручником, що стосується геноциду, віддаючи дітей з однієї етнічної групи в іншу… Вони їх максимально обнулюють і стирають їхню приналежність до української нації. Вони хочуть виростити бійців, таких собі яничар, які потім підуть проти України», — коментує Дар’я Герасимчук, радниця-уповноважена президента України з прав дитини.
Російська пропаганда має на українських дітей готовий план — зробити з них вишколених російських патріотів. Згідно з моніторингом центру громадянської просвіти «Альмеда», Росія нав’язує дітям пропаганду через систему освіти, а також виховує в українських дітях готовність померти за диктатора Путіна.
Результатом злочинної політики РФ є історії химерних рольових моделей як-от «Звьоздочка», «Доча» та «Бантік».