Понад тиждень правоохоронці та місцеві жителі щодня знаходять тіла убитих та закатованих мирних жителів у Бучі, Гостомелі, Ірпені та інших містах на північ від Києва. Вже підтверджено вбивство понад 1200 людей у цьому регіоні, і ця жахлива цифра щодня збільшується.
За словами міського голови Ірпеня Олександра Маркушина, російські окупанти після вбивств переїжджали тіла танками, аби потім було складніше ідентифікувати українців.
Тому для нас, журналістів-розслідувачів «Слідства.Інфо», є принципово важливим знайти та ідентифікувати якомога більше російських окупантів, які були причетні до геноциду на Київщині. Нещодавно наша команда ідентифікувала російських військових з 155-ї тихоокеанської бригади морської піхоти, а також уссурійських десантників.
Тепер ми покажемо обличчя окупантів з 37-ї мотострілецької бригади з Бурятії.
Мотострілецькі бригади — це один із основних видів Сухопутних військ Росії. По суті, це піхота, підсилена бронетехнікою, артилерією та іншим озброєнням.
За даними Збройних сил України, до геноциду на Київщині безпосередньо була причетна 37-ма мотострілецька бригада із міста Кяхта в Бурятії, це на самому кордоні Росії та Монголії. Вони проїхали шість з половиною тисяч кілометрів, аби вбивати мирних українців. Нам вдалося встановити, що дехто з цього підрозділу був убитий в боях на Київщині, також ми ідентифікували бурята, який зараз лікується від отриманих поранень у лікарні під Москвою.
Пошуки ми почали з документа, який українські бійці знайшли на полі бою. Він належав 22-річному дагестанцю Умалату Мусаєву. За даними проєкту українських правоохоронців «Вернись живим», Мусаєв загинув.
Ми знайшли його сторінки в соцмережах. Умалат Мусаєв народився в дагестанському місті Хасавʼюрт, потім переїхав до Росії. Жив звичайним життям підлітка, у 2016-му році закінчив школу. Далі був призваний до російської армії. Наприкінці лютого 22-річний Умалат разом з колегами-окупантами вторглися на територію України, де він і був вбитий. У нього залишився брат, який живе в Краснодарі.
Разом з Умалатом у бригаді служить сержант Александр Гиндєнов. Йому 34 роки, корінний бурят. У нього є дружина і двоє дітей. Судячи з фотографій, родина живе ледь не в злиднях, хоч раз на кілька років їздить на море до анексованого Криму.
У нього в соцмережах є одна показова фотографія — 34-річний окупант стоїть на фоні убогої радянської будівлі з написом «Чтим прошлое, открываем будущее».
НЕОНАЦИСТ ІЗ САМАРИ
Єфрейтор Сєргєй Єрмолаєв, 25 років. Народився і виріс в Самарі. Після закінчення школи був призваний до російської армії, служить там вже близько семи років. У своїх соцмережах публікує фотографії з занедбаної військової частини, медалі з військових навчань, а також фотографії з дружиною.
Судячи з фотографій Сєргєя Єрмолаєва, він є російським неонацистом та футбольним хуліганом. Чоловік публікує фотографії, де разом з товаришами виконує фашистське вітання «Зіґ хайль!», а також картинки праворадикальної організації з написом «Russland».
Поки Сєргєй Єрмолаєв ймовірно вчиняв воєнні злочини на території України, його дружина Валєнтіна Єрмолаєва публікувала фоторафії з прапорами Росії та написами «Оставайтесь живими, мальчики…».
ПОРАНЕНИЙ БУРЯТ-ІНСТАГРАМЕР
Також у бурятській бригаді служить сержант Анатолій Ванданов, він — командир бойової машини. Впродовж кількох тижнів Ванданов не був у мережі. Однак, у період втечі російських військ з півночі Київщини, бурят опублікував фотографію, де він тримається за милицю.
Ми знайшли місце, на фоні якого фотографувався російський окупант — це Звенигородський санаторій у Підмосковʼї. Бурятського окупанта, ймовірно, поранили в боях на Київщині, тож зараз він лікується у медзакладі.
Сержант Магомедмирза Сулейманов, 30 років. Народився і виріс у Махачкалі. Він — один із небагатьох, хто має вищу освіту. Окупант публікує фотографії з казарми, з подвірʼя військової частини, фотографії з матірʼю. Також він публікує романтичні картинки з символікою США, від якої повинен «захищати» Росію.
Разом з Сулєймановим в бригаді служить його товариш — 24-річний Тімур Данчєнко.
Ми знайшли їхнє спільне фото в одному з російських кальян-барів. Більшість фотографій Тімура Данчєнка — це селфі з казарми та військових навчань. Також, судячи з його соцмереж, у нього є дружина та малолітня дитина.
Старший лейтенант Алєксєй Родіонов родом з міста Улан-Уде, столиці Бурятії. У нього є кілька братів. Судячи з соцмереж, Алєксєй Родіонов любить «красиве життя» — відвідувати клуби, ресторани та вечірки.
Сержанту Чінгісу Гончікову 24 роки, він корінний бурят. У нього є дружина та малолітня дитина. Гончіков вже кілька років служить у 37-й мотострілецькій частині в Кяхті: публікує звідти селфі та світлини армійського побуту російських окупантів.
Єфрейтор Іван Корчьомкін служить заступником командира бойової машини. Судячи з його соцмереж, Іван дружив з убитим дагестанцем Умалатом Мусаєвим — ми знайшли їхні спільні фотографії з цивільного життя. На своїй сторінці у «Вконтактє» чоловік опублікував статус: «Как раньше уже не будет». Однак не відомо, чи стосується цей статус подій на Київщині або ж ліквідації його друга-окупанта.
Ще один вбитий окупант з Бурятії — це 22-річний гранатометник Найдан Бадмаєв. Його тіло вже привезли до Бурятії і поховали. Вбитому окупанту присвоїли «Ордєн мужества». Судячи з некролога, у 2016-му році Бадмаєв закінчив школу і за кілька років був призваний до армії. Потім підписав контракт і служив в 37-й мотострілецькій бригаді.
«Ваш сын встал на пути у фашизма, многие наши земляки сейчас далеко от нас, защищают нашу родину», — сказав на похороні підполковник бригади Рустам Кінєбаєв, який, ймовірно, не поїхав на війну і залишився в Бурятії. Також показово, що місцеві пропагандистські ЗМІ написали, що Найдан Бадмаєв загинув під час «звільнення» самоназваної «ДНР». Однак не уточнюють, яким чином окупант зустрів свою смерть у боях під Києвом.
23-річний рядовий Алєксандр Котовщіков родом з Іркутська. За кілька років після закінчення школи також був призваний до армії.
Судячи з соцмереж, Котовщіков захоплюється футбольним клубом «Барселона» і любить російські маргінальні реп-гурти: «Гуф», «Ак-47» та «Баста». Також у нього є дівчина з Улан-Уде.
Рядовому Олегу Халудорову 21 рік. Він виріс у столиці Бурятії Улан-Уде. У грудні 2019-го року Халудорова призвали на строкову службу. «Я ушёл в армию 6.12.2019. Служу в Кяхте. Если что буду, но очень редко сидеть в вк, кому смогу, тому отвечу. Ждите меня 6.12.2020», – написав три роки тому рядовий Халудоров. Ймовірно, після завершення строкової служби бурят підписав контракт з російською армією.
Єфрейтору Артьому Ларіонову 22 роки. Судячи з його сторінки у «Вконтактє», Ларіонова призвали на строкову службу в 2018 році, а пізніше він підписав контракт. Поки син ймовірно вчиняв воєнні злочини в Україні, його матір публікувала пропагандистські відео з підписами «Боже, помоги России, помоги нашим солдатам», а також молитви за загиблими російськими окупантами.
Сержанту Едуарду Ванданову 27 років. До армії він навчався в Бурятському державному університеті. Зараз він обіймає в російській окупаційній армії посаду командира відділення.
Це перша частина ідентифікованих нами військовослужбовців 37-ї мотострілецької бригади з Бурятії. У другій частині ми покажемо, зокрема, командний склад та офіцерів, яких нам вдалося знайти та ідентифікувати.