Після втечі російських окупаційних військ з півночі Києва, увесь світ побачив справжнє обличчя «руского міра». Росіяни влаштували справжній геноцид на Київщині: сотні мирних жителів були по-звірячому вбиті й закатовані до смерті в Бучі, Ірпені та Гостомелі. Чоловіків та жінок ставили на коліна і стріляли в потилиці. Потім їхні тіла закопували у братські могили, або ж просто кидали на вулицях.

Головне завдання зараз — встановити кожного російського військового, який причетний до цих страшних злочинів, і притягнути до відповідальності. 

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували деяких окупантів зі 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту Росії. За даними українських військових, ця бригада безпосередньо вчиняла воєнні злочини та геноцид в районі Бучі, Ірпеня та Гостомеля.

Їхні особи ми змогли встановити завдяки спискам складу бригади, які напередодні опублікувала українська розвідка.

155-а бригада — з Владивостока. Окупанти проїхали девʼять тисяч кілометрів, перетнули весь континент, щоб вбивати та ґвалтувати українців.

Матрос Міхаіл Ткач, 20 років, народився у місті Владивосток, у 2017-му закінчив школу. Спершу Міхаіл хотів стати рятувальником. Але за два роки його призвали на військову службу. Потім 19-річний Міхаіл підписав контракт. І в лютому цього року, у складі російської окупаційної армії, Міхаіл Ткач вторгся на територію України. Де, за його ж власними зізнаннями, вбивав і калічив українців.

На своїй сторінці у «Вконтактє» Міхаіл відповів українцю, який назвав його фашистом: «Живой я, мало того, что живой, так я еще и ваших крошу. Носи с собой пластиковый паспорт, чтобы я когда двухсотых чистил, мог тебя узнать. Я на память еще одно ухо возьму», — пише Міхаіл.

Міхаіла виростила матір Єлєна Ткач. Вона є в друзях у Міхаіла і, напевне ж, бачить, у чому зізнається її 20-річний син.

Матір російського військового Міхаіла Ткача

Разом з ним служить теж 20-річний Алєксєй Гаськов. Народився в Бурятії, там же навчався в школі. У 2017-му році Алєксєй закінчив школу і за кілька років його призвали до армії.

Гаськов між школою і армією був у так званій «юнармії» — це щось схоже на російський аналогу «гітлерʼюгенду». Нещодавно українська розвідка опублікувала копію наказу міністра оборони Росії, яким планується відправляти на війну в Україну навіть неповнолітніх учасників цієї «юнармії».

Врешті-решт, Алєксєй Гаськов приєднався до бригади морської піхоти, чим, схоже, дуже пишався. Ну і в лютому, ймовірно, разом з друзями по службі поїхав вбивати українців та обкрадати наші домівки, поки його дружина та батько чекали на нього вдома.

Старший сержант Алєксєй Скулкін, 33 роки. Він у російській армії служить вже 15 років.

У нього є дружина і син. Родину характеризує одне яскраве фото. У якості подарунка Алєксєй привозить малолітньому сину свій армійський сухпайок. Дружина каже, що сину дуже подобається.

Згідно внутрішніх документів бригади, у 2016-му році сержант Скулкін їздив на війну в Сирію, де російська армія підтримувала злочинний режим Башара Асада. Тож для Алєксєя Скулкіна, схоже, вже не вперше вбивати цивільних у чужій країні.

Поки сержант Скулкін вчиняє злочини на території України, його дружина поміняла аватар на веселу картинку з російським триколором і вказала статус: «жду Леху».

Також у тихоокеанському підрозділі служить старший матрос Алєксандр Черепахін. Йому 28 років. Після закінчення школи пішов вчитися у технікум на електрозварювальника. Потім вступив на службу до російської армії.

Фотографії з соцмереж Алєксандра красномовно описують його стиль життя: горілка, шашлики, татуювання «ВДВ» на плечі.

Він теж їздив в Сирію вбивати мирних людей. Тепер приїхав в Україну. У 28-річного Алєксандра є дружина і чотирирічна донька.

20-річний Андрєй Кільдішов. Народився у місті Находка Приморського краю, там же навчався у школі. Далі вступив до коледжу, а потім — до російської армії. Кільдішов — тіктокер, публікує відео з вечірок і всілякі дурнуваті жарти.

Матір молодого окупанта, судячи з її соцмереж, працює в дитячому садочку чи у школі. Вона вихваляє тирана Сталіна з плакатами «спасибо деду за победу».

А поки її син, ймовірно, вчиняє злочини в Україні, публікує веселі фотографії та відео. І жодного засудження війни чи вбивства мирних людей.

Матрос Денис Колдашов, 26 років. Народився і виріс у Приморському краї, після школи навчався в технікумі на автомеханіка. Потім пішов до армії. У 2016-2017-му роках воював в Сирії на боці режиму Башара Асада.

У матроса Колдашова є дружина і пʼятирічна донька. Поки чоловік вбиває мирних українців, дружина Алєксандра їздить з подругами на шопінг.

Старший прапорщик Максим Коновалов, 36 років. Народився і виріс у Томській області, навчався в училищі на бухгалтера. Починаючи з 2003-го року служить у російській окупаційній армії. Так само їздив в Сирію на війну. Має дружину, доньку і сина.

Старший матрос Міхаіл Мамєтьєв, 32 роки. За освітою — тракторист. У 2010-му році Міхаіл Мамєтьєв вступив на службу до армії РФ. У соцмережах публікує фото із застіль та рибалки.

Як і більшість з підрозділу, у 2016-му році їздив на війну в Сирію. Має дружину і малолітню доньку.

За час війни проти України 155-та тихоокеанська бригада втратила близько половини особового складу — повідомили у Збройних силах України. Але більшість з ідентифікованих нами окупантів нещодавно були онлайн, тож вони або повернулися до Росії, або дістали поранень і зараз перебувають у лікарнях.