Днями Головне управління розвідки Міноборони України опублікувало список російських військових, які вчиняли воєнні злочини у селищі Бородянка. Йдеться про військовослужбовців 234 десантно-штурмового полку Росії з міста Псков.

Журналісти «Слідства.Інфо» проаналізували цей список і зуміли ідентифікувати кількох окупантів. У результаті вдалося встановити, що більшість росіян з цього списку — не старші за 22 роки і майже жоден з них не здобув вищої освіти. Дослідження журналістів також показало, що принаймні частина окупантів з цього списку досі живі — вони активні у соцмережах.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо»: «Елітні» російські десантники йдуть в армію одразу після школи».

Зокрема, журналісти встановили особу 20-річного рядового Павла Пєтрова. За спеціальністю він — гранатометник. Павла призвали до армії менше року тому. До цього юний окупант, як свідчать його соцмережі, розпивав спиртні напої та вживав наркотики. У грудні минулого року Петров отримав грамоту від командира десантно-штурмового полку за «добросовестное исполнение должностных обязанностей». 10 квітня росіянин виклав фото, імовірно, з України або десь біля її кордонів.

Рядовий Павєл Пєтров, 20 років

Читайте також: Геноцид на Київщині: обличчя та особисті дані російських окупантів із Бурятії

Ще один окупант, якого ідентифікували журналісти, — заступник командира взводу та командир бойової машини, сержант Анатолій Возісов. Анатолій — один з найстарших окупантів, які фігурують у забутому в Україні списку. Йому 31 рік. Попри відносно поважний вік Анатолій Возісов не надто переймався здобуттям освіти. Окупант закінчив 11 класів і відразу ж пішов «служить отечеству».

Журналісти знайшли стару сторінку росіянина «Вконтакті», де в графі діяльність було написано: «Устраиваюсь на контрактную службу». А в розділі про себе: «Мужик я че сказать». Судячи з фотографій у соцмережах, Анатолій поміж контрактною службою не забував і про гулянки.

Досліджуючи соцмережі окупанта, «Слідство.Інфо» звернуло увагу на цікавий момент. Деякі користувачі залишали під фотографіями окупанта коментарі українською мовою. На сторінці однієї з коментаторок місцем проживання вказане місто Рівне.

Сержант Анатолій Возісов, 31 рік

Читайте також: Псковський педофіл: що відомо про російського військового, який знущався з немовляти

Ще один росіянин, особу якого встановили журналісти, — 27-річний сержант Дмітрій Горбунов, який обіймає посаду командира бойової машини. Для дорослого життя йому вистачило 11 класів освіти. Служити в окупаційних військах Дмітрій Горбунов почав у 2014 році. У соціальній мережі «Вконтакті» Горбунов назвав себе Чугуновим.

Окупант Дмітрій Горбунов до вторгнення в Україну демонстрував на фото, як п’є горілку, їсть ікру і дивився радянські фільми. А ще росіянин встиг відгуляти весілля і навіть з’їздити на відпочинок до окупованого Криму.

Сержант Дмітрій Горбунов, 27 років (з горілкою в руках)

Читайте також: Усурійські десантники, тікаючи з Київщини, забули штабні документи

25-річний рядовий-навідник Констаніт Мартьянов, як і інші з дослуджуваного журналістами списку, обмежився 11-ма класами освіти і в 2016 році вступив на військову службу. Спільні фото з окупантом активно публікує у соцмережах його сестра. А ще вона поширює пропагандистські дописи.

Рядовий Констаніт Мартьянов, 25 років

Також журналісти ідентифікували 25-річного молодшого сержанта Алєксандра Тімофєєва, який обіймає посаду механіка-водія. Тімофєєв вивчився на автомеханіка і вирішив стати воякою. Як свідчать соцмережі окупанта, з молодих років він не проти випити, покурити та й взагалі весело провести час.

Сержант Алєксандр Тімофєєв, 25 років (ліворуч, у кашкеті)

Читайте також: Окупанти Київщини: що відомо про командирів та їхні бригади

19-річний єфрейтор Владіслав Якімович два роки тому закінчив школу і пішов служити в окупаційну армію. А тепер приїхав вчиняти воєнні злочини в Україні. За посадою Якімович – стрілець і помічник гранатометника. Українці вже дісталися до соцмереж окупанта. «Лучше бы ты мозги себе накачал. Тогда бы понял, что в Украину лучше не ехать. Вас всех там пустят на пушечное мясо! Причем вши же командиры», — такий коментар з’явився нещодавно під фотографією окупанта у соцмережах.

Єфрейтор Владіслав Якімович, 19 років

Зауважимо, що про так званих псковських десантників відомо давно, вони не вперше в Україні: бойовики 234-го полку брали участь в окупації Криму, захопленні бурових вишок «Чорноморнафтогазу» та у бойових діях на Донеччині та Луганщині.