При цьому Державне бюро розслідувань (ДБР), яке займається справою щодо побиття журналіста «Громадського» Богдана Кутєпова в центрі Києва, відкрило провадження не за заявою медійника, а за повідомленнями в ЗМІ.

Про це, як і загалом про хід слідства, Кутєпов розповів у коментарі для «Слідства.Інфо».

«Заяву ні патрульна поліція, ні потім слідчо-оперативна група з Печерського управління поліції не прийняли. Сказали їхати в київське ДБР, каже він. Там на мене подивились круглими очима: мовляв, нічого не знаємо, кидайте заяву в коробку, там усі заяви, ми потім розглянемо. Після кіпішу мене скерували в центральне ДБР і вже там зареєстрували заяву».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Слідство.Інфо» спільно з медійниками і правозахисниками вимагає чесного розслідування нападу на Кутєпова

В підсумку, заяву Кутєпова про побиття правоохоронцями прийняли 29 квітня о 18 годині, тоді як напад відбувся близько 10 ранку.

«Справу ДБР порушило за повідомленнями у ЗМІ, а не за моєю заявою, бо я цілий день намагався комусь ту заяву написати і всі футболили мене з установи в установу», пояснив журналіст «Громадського».

Вже увечері Богдана Кутєпова допитали як потерпілого та скерували на судмедекспертизу, яку він пройшов наступного дня. Також 4 травня працівники Держбюро розслідувань допитали колегу Кутєпова, який тоді працював у прямому ефірі разом із ним. 

«Справу порушено за “перевищення службових повноважень, що призвело до тілесних пошкоджень”, хоч якраз я не сильно й постраждав, на відміну від техніки, звертає увагу Кутєпов. Слідчий пообіцяв перекваліфікувати в процесі, але поки це лише слова».

Невдовзі після нападу очільник патрульної поліції Києва Юрій Зозуля розповідав, що вже вдалося встановити працівників поліції, які напали на Кутєпова. За словами самого журналіста, їх уже допитали.

«Мені відомо, що в той же день (29 квітня, РЕД.) були якісь допити патрульних у ДБР інший слідчий говорив про це з моїм», додав Кутєпов.

Нагадаємо, поліцейські напали на журналіста «Громадського» Богдана Кутєпова уранці 29 квітня у Маріїнському парку. Просто під час прямого ефіру правоохоронці виштовхали його, поклали на землю та зламали обладнання для камери. У той же день медійники та правозахисники виступили із заявою, у якій вимагають чесного розслідування нападу на журналіста.