Медійники, правозахисники, активісти та представники громадського сектору виступили зі спільною заявою, у якій вимагають об’єктивного розслідування сьогоднішнього нападу поліцейських на журналіста “Громадського” Богдана Кутєпова. До ініціативи долучилося також і “Слідство.Інфо”.

Спільну заяву вже опублікували на ”Громадському”. Її підписали понад пів сотні осіб та організацій.

У ній медіарух та правозахисники засудили напад на журналіста Кутєпова та назвали дії правоохоронців неприпустимими: “У країні, де за три місяці скоюють щонайменше 15 нападів на журналістів, а серед нападників є ті, хто має захищати життя і безпеку держави, немає місця вільній, чесній та неупередженій інформації. Ми впевнені, що свобода ЗМІ та плюралізм думок формують демократичне суспільство. Цього неможливо досягти, якщо влада не реагуватиме належним чином на такі випадки насильства, а нападники не понесуть справедливого та невідворотного покарання”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У Авакова взялися за роботу журналістів “Слідства.Інфо”

Окрім цього, у заяві також вимагають звіту щодо чесного та незалежного розслідування цього нападу з боку правоохоронних органів та невідкладної реакції голови Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова і президента Володимира Зеленського.

Нагадаємо, уранці 29 квітня у Маріїнському парку поліцейські напали на журналіста “Громадського” Богдана Кутєпова. Під час прямого ефіру правоохоронці виштовхали журналіста, поклали його на землю та зламали обладнання для камери. Сам Кутєпов після інциденту написав заяву до відповідних органів та звернувся до медиків, які зафіксували синці на його голові.