Перший заступник Генерального прокурора Роман Говда обговорював із головою Окружного адміністративного суду Києва Павлом Вовком вигідне йому судове рішення. 

Про це йдеться у новому фільмі-розслідуванні агенції «Слідства.Інфо» — «Нарадча кімната».

Як випливає з прихованих аудіорозмов, що велися у кабінеті Вовка, у лютому 2019 року до судді завітав прокурор Роман Говда. На той момент він був керівником прокуратури міста Києва. З розмови зрозуміло, що прокурор Говда просив голову Окружного адмінсуду Києва не поновлювати на посаді свого колишнього підлеглого.

Говда: «Там Авдєєнко подав позов».

Вовк: «Я знаю, ти ж казав. […] Дивись, він не виграє. Все нормально».

Ідеться про прокурора Олександра Авдєєнка, колишнього працівника столичної прокуратури, якого звільнили. Той подав позов, сподіваючись повернутися на посаду через суд. З контексту кабінетної розмови стає очевидно, що Роман Говда не хотів, аби Авдєєнко повернувся на посаду. Він казав судді Вовку, що на місце звільненого прокурора вже поставив «свою людину». Той, у свою чергу, запевнив Говду, що прокурор не поновиться через очолюваний ним суд. 

«Єдина інстанція, в якій можна бути в чомусь впевненим, це наша. Апеляція — ти будеш впевнений удвічі менше. Нехай валяється. От я вважаю, що це найбільш правильно. Не поспішати», — сказав під час розмови із Говдою голова суду Павло Вовк. 

Через деякий час прохання Романа Говди було виконане — Окружний адмінсуд Києва відмовився поновити на посаді звільненого прокурора Олександра Авдєєнка. 

Під час розмови з журналістами «Слідства.Інфо» Роман Говда визнав, що спілкувався із Павлом Вовком про справу свого звільненого підлеглого. «Дивіться, проблеми кримінальної там немає. Етична, можливо, є. Будемо відверті, правда. [Є] порушення прокурорської етики», — сказав Роман Говда журналістам.

Роман Говда під час спілкування з журналісткою “Слідства.Інфо”У травні цього року Роман Говда став першим заступником Генерального прокурора України. Відтак, він може мати неформальний доступ до розслідування, в якому фігурують судді ОАСКу й він сам. 

Нагадаємо, напередодні «Слідство.Інфо» опублікувало документальний фільм-розслідування «Нарадча кімната». Журналісти проаналізували майже дві тисячі годин записів із кабінету голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Прослуховування там встановили детективи Національного антикорупційного бюро напередодні останніх президентських виборів. Розмови, які отримало «Слідство.Інфо», ще ніколи не публікувалися.