Запорізька міська рада уклала договір на ремонт системи теплопостачання у місцевій лікарні з компанією, яка раніше нечесно вигравала тендери. Антимонопольний комітет оштрафував ПП «Л.Д. Сервіс» за змову під час участі в іншій закупівлі на 1,8 млн грн, а тепер ця компанія робитиме ремонти у запорізькій лікарні за 5,3 млн грн.

10 жовтня 2023 року Комунальне некомерційне підприємство «Міська лікарня №6»  Запорізької міської ради організувало тендер на капітальний ремонт системи теплопостачання та встановлення модульної твердопаливної котельні в лікарні.

Комунальне некомерційне підприємство «Міська лікарня №6»  Запорізької міської ради / фото Запорізької міської ради

За підряд прийшла позмагатись тільки одна компанія — приватне підприємство «Л.Д. Сервіс». Вона запропонувала за свої послуги 5,326 млн грн і з нею уклали договір. Компанія повинна виконати усі роботи до кінця 2024 року.

За декілька днів до укладення цього договору Антимонопольний комітет України опублікував своє рішення щодо справи, яка стосується ПП «Л.Д. Сервіс». Компанію оштрафували на 1,8 млн грн.

Згідно із законодавством, під час проведення відкритих торгів у Prozorro повинні брати участь щонайменше двоє учасників. Це потрібно для змагання між компаніями: вони зменшують вартість своїх послуг за роботу, щоб отримати підряд. Іноді компанії вдаються до маніпуляцій та беруть участь у торгах з підставними конкурентами, аби заробити з державного підряду якомога більше грошей. Саме на такій імітації конкуренції АМКУ зловив «Л.Д. Сервіс». Компанія нечесно отримала підряд на майже 18 млн грн.

У тендерному комітеті КНП «Міська лікарня №6» Запорізької міської ради, яка організувала тендер на капітальний ремонт кажуть, що на момент укладання договору не знали про те, що компанія «Л.Д. Сервіс» оштрафована Антимонопольним комітетом за змову.

«Під час перевірки компанії ми аналізували лише подані нею документи й чи вони відповідають нашим вимогам. За законом ми нічого не порушили й підстав на те, щоб розірвати договір з компанією у нас немає. Але, попри це, ми підсилимо контроль за виконанням робіт «Л.Д. Сервіс», бо зацікавлені у якісному використанні бюджетних коштів», — каже Анастасія Авраменко з тендерного комітету КНП «Міська лікарня №6» Запорізької міської ради.

Згідно з інформацією в аналітичній системі YouControl, ПП «Л.Д. Сервіс» з’явилась на ринку в 1995 році. Компанію заснував Андрій Лубяний у Дніпрі, який зараз чинний кінцевий бенефіціар бізнесу. Також Лубяний зараз керує компанією.

Від 2016 року компанія отримала державних підрядів на 1,17 млрд грн

Читайте також: На Чернігівщині сільський голова вкрав 1 мільйон гривень на ремонті школи, — правоохоронці