Правоохоронці підозрюють сільського голову на Чернігівщині у крадіжці бюджетних коштів. За версією слідства, він змовився з компанією, яка робила ремонт місцевої школи, та вкрав 1 млн грн. До цього поліцейські вже ловили чоловіка на хабарництві. Суд відсторонив очільника Вертіївської сільської ради від посади майже до кінця 2023 року. 

У кінці липня 2021 року Вертіївська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області під головуванням Федора Лозяна оголосила тендер на капітальний ремонт однієї з місцевих шкіл. Основним завданням для підрядника було утеплення будівлі. На ці роботи з держбюджету виділили 6,7 млн грн.

Голова Вертіївської сільської ради Федір Лозян

За підряд прийшли позмагатись дві компанії ТОВ «ФРІБУД» та ТОВ «ІНЕКС РЕАЛ». Перша компанія за свої послуги запропонувала 5,3 млн грн, але її пропозицію відхилили через помилки у документах. Тому сільська рада уклала договір з «ІНЕКС РЕАЛ», яка зобов’язалась зробити ремонт за 6,4 млн грн до 15 грудня 2021 року.

Тендер на ремонт цієї школи проводили двічі. Перший раз аукціон скасували через те, що тендерний комітет вирішив не утеплювати школу, а спочатку поремонтувати 2-й та 3-ій поверхи будівлі. 

Цікаво, що тоді за тендер прийшло позмагатись 5 компаній, серед яких також була «ІНЕКС РЕАЛ». Ця компанія мала стати переможницею, бо за свої послуги запропонувала найнижчу ціну — 5 млн грн.  

Але попри скасування першого тендеру, другий був ідентичний і ніхто не виділяв коштів на ремонт 2 та 3 поверхів школи. Цього разу взяти участь у тендері прийшло вдвічі менше охочих. 

Правоохоронцям здався підозрілий цей тендер. Вони перевірили якість виконання будівельних робіт та виявили, що компанія «ІНЕКС РЕАЛ» завищила вартість своїх послуг на 1 млн грн.

Також правоохоронці підозрюють голову Вертіївської сільської ради Федора Лозяна у змові з компанією, щоб заволодіти бюджетними коштами. У разі доведення вини чоловіку  загрожує 12 років в’язниці, заборона обіймати певні посади до трьох років та конфіскація майна. А поки судовий процес триває, Лозяна тільки відсторонили до кінця грудня 2023 року від посади сільського голови.

У ЗМІ є інформація, що 5 лютого 2021 року поліція затримала на одержані 100 тисяч гривень хабаря Федора Лозяна. Його підозрюють в отриманні 50 000 гривень та 1800 доларів США за не підвищення орендної плати за земельні ділянки, які орендує підприємство.

Згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl, ТОВ «ІНЕКС РЕАЛ» з’явилася на ринку у 2017 році. Компанію заснував у Чернігові Юрій Євтушан і він зараз є кінцевим бенефіціаром підприємства. Керує компанією зараз Людмила Гаман.

Компанія досі бере держпідряди на мільйони гривень. Усього компанія підписала контрактів на 718 млн грн

Читайте також: Через недбалість директора київського відомства з держбюджету викрали 1 мільйон гривень, — правоохоронці