Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила з посади судді Господарського суду Сумської області Надію Спиридонову, яку детективи Національного аникорупційного бюро у червні минулого року викрили на отриманні хабаря в сумі 4 тисяч доларів.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з повідомлення ВРП від 4 серпня, опублікованому на офіційному сайті відомства.

Як ідеться в цьому повідомленні, 22 листопада 2019 року ВРП відкрила дисциплінарну справу щодо судді Спиридонової за скаргою НАБУ.

За даними офіційного слідства, суддя погодилася скасувати рішення Низівської селищної ради на Сумщині щодо земельного питання в інтересах підприємця й ухвалити нове рішення на користь останнього. За свої «послуги», як зауважує слідство, суддя попросила 4 тисячі доларів. Кошти отримала в себе вдома.

Ще на початку року Перша дисциплінарна палата ВРП розглянула справу щодо судді Спиридонової та вирішила застосувати до неї дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади. Врешті, Вища рада правосуддя визнала її рішення обґрунтованим.

Як ідеться в рішенні дисциплінароної палати від 13 березня поточного року, до судді Спиридонової в інтересах підприємця звернувся адвокат. У розмові з ним суддя нібито запевнила, що може зробити так, аби справа потрапила на розгляд саме їй — і запропонувала адвокатові їй подзвонити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВРП не дозволила взяти під варту суддю, підозрюваного у хабарництві

Через два тижні після цієї розмови, як сказано в рішенні, позов таки потрапив на розгляд до судді Спиридонової. І вона начебто запропонувала адвокатові віддячити за рішення на користь його клієнта.

Згодом суддя запросила адвоката до своєї квартири. Судячи з рішення дисциплінарної палати, на пряме запитання представника підприємця щодо розміру хабаря жінка запропонувала озвучити свою суму. Тоді адвокат начебто сказав, що клієнт готовий вирішити питання за 5 тисяч доларів, із яких 1 тисячу доларів він візьме собі. Суддя, за даними слідства, погодилася на таку пропозицію.

Гроші суддя Спиридонова, як ідеться в рішенні дисциплінарної палати, отримала також у власній квартирі й поклала їх на полицю у шафі в коридорі. Того ж дня жінка виконала обіцянку й ухвалила рішення на користь підприємця. Селищна рада подала апеляційну заяву, але підприємець, в інтересах якого Спиридонова ухвалювала рішення, на той момент помер.

У письмових поясненнях Надії Спиридонової, які розглянула дисциплінарна палата, суддя заперечувала, що могла впливати на систему автоматичного розподілу справ.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», у січні 2018 року Вища рада правосуддя відмовилася звільнити суддю Майдану Нелю Ластовку у зв’язку із закінчення строків притягнення до дисциплінарної відповідальності. У часи Революції Гідності ця суддя позбавляла водійських посвідчень учасників пробігу до резиденції Межигір’я.

Фото — з сайту slovoidilo.ua.