Вища рада правосуддя відмовилася звільнити суддю Майдану Нелю Ластовку у зв’язку із закінчення строком притягнення до дисциплінарної відповідальності. У часи Революції Гідності вона позбавляла водійських посвідчень учасників пробігу до резиденції Межигір’я.

Зокрема, в січні 2014 року суддя Дніпровського суду м. Києва Неля Ластовка ухвалила 3 постанови про позбавлення водійських посвідчень трьох активістів Автомайдану строком на 4 та 6 місяців. Підставою для таких рішень стали протоколи ДАІ на автомобілістів, які нібито не зупинилися на вимогу працівників автомобільної інспекції. В подальшому ці рішення суду були скасовані в апеляційній інстанції.

Питання про звільнення суддів Майдану – досить резонасне у суспільстві, адже ці судді порушили присягу. Питанням про очищення суддівських лав від недоброчесних суддів якраз і займається Вища рада правосуддя. Власне минулого року в березні дисциплінарна палата ВРП встановила факти порушення суддею присяги. Сьогодні це  це питання винесли на розгляд всього складу ВРП. Більшість проголосувала за закриття проти неї провадження, чим фактично зняла всі претензії до судді.

А все тому, що судді Нелі Ластовці вдалося переконати членів Вищої ради правосуддя у тому, що вона не знала, кого засуджує, тобто їй було невідомо, що водії були учасниками акції протесту. Однак, це не відповідає дійсності, адже, до матеріалів справи було долучено відео, на якому видно, що автівки були з символікою Євромайдану та рухалися однією колоною. Втім, ВРП дало “зелене світло” на здійснення правосуддя ще одній недоброчесній судді.

До слова, суддя Неля Ластовка, голова Дінпровського суду м. Києва, де розглядатимуть справу Віталія Шабуніна, голову правління Центру протидії корупції. У майновій декларації суддя зазначила лише право користування двома квартирами та будинком на 230 кв. м, які зареєстровані на її матір. Чоловік судді після звільнення з прокуратури оновив свій автопарк трьома новими люксовими автівками.