Росіяни викрали журналіста Дмитра Хилюка, який потрапив в окупацію на Київщині, та незаконно вивезли чоловіка у РФ. Наприкінці травня 2023-го представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста вдалося поспілкуватися з Хилюком, наразі він перебуває в одній з колоній Володимирської області РФ. 

Про це йдеться у звіті «Репортерів без кордонів».

Росіяни викрали Дмитра Хилюка у березні 2022 року під час окупації Київщини. Його разом з батьком окупанти взяли у полон, проводили допити. Після того, як росіяни дізналися, що Дмитро працює у ЗМІ, чоловіка не відпустили, а згодом незаконно вивезли в РФ. 

«Репортери без кордонів» у своєму звіті наголошують, що ймовірно Росія утримує журналіста в одній з колоній Володимирської області. 

«Дмитра Хилюка утримують або у виправній колонії № 7 (ВК-7) неподалік від Коврова, або у виправній колонії № 6 (ВК-6) в Мелехово. Остання є в’язницею суворого режиму з огидною репутацією», — йдеться у звіті.

Дмитро Хилюк — журналіст інформаційної агенції «УНІАН» / Фото: фейсбук Дмитра Хилюка

Журналісти «Слідства.Інфо» поспілкувалися з адвокаткою Дмитра Хилюка — Оксаною Михалевич. Жінка розповіла, що остання звістка про журналіста була від Міжнародного комітету Червоного Хреста. Представники цієї організації спілкувалися з Дмитром у кінці травня 2023 року і передали його батькам, що він живий.

«Особисто Дмитро не виходив на зв’язок жодного разу. Лише його рідні отримали від нього коротку записку ще у квітні 2022 року. У ній було написано: «Дорогі мої мамо і тато. Я живий і здоровий. У мене все добре. Діма», — розповідає Михалевич.

Наприкінці травня 2023-го поліція Київської області передала кримінальне провадження щодо зникнення журналіста агенції «УНІАН» Дмитра Хилюка до Головного управління СБУ в місті Києві та Київській області.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що особисто тримає на контролі питання щодо визволення з полону українського журналіста.

Раніше «Слідство.Інфо» презентувало фільм, в якому йдеться про переслідування журналістів росіянами на окупованих територіях. Працівники медіа розповідають, що це явище є масовим і має ознаки системності. Журналістів на окупованих територіях розшукували за допомогою списків, які складали ФСБ та місцеві колаборанти. Після ретельних обшуків у домівках росіяни заарештовують журналістів та саджають у полон, схиляючи до співпраці або змушуючи відмовитись від роботи. 

Читайте також: «Гранату кину, якщо будете розмовляти»: росіяни вже понад рік тримають українського журналіста в полоні