Вища рада правосуддя ухвалила рішення про притягнення судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Сергія Бурхана. Служителя Феміди тимчасово відсторонили від здійснення правосуддя до ухвалення рішення щодо звільнення чи залишення на посаді. Раніше НАБУ та САП викрили суддю та його посередника на отриманні хабаря у розмірі $2500, проте ВРП вирішила залишити Бурхана на посаді. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

2 квітня 2025 року Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила застосувати до судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Сергія Бурхана дисциплінарне стягнення у вигляді подання на звільнення з посади. Тепер служитель Феміди буде відсторонений від здійснення правосуддя до наступного рішення ВРП про застосування чи не застосування цього рішення. 

Під час засідання член ВРП Роман Маселко запропонував притягнути суддю до відповідальності. Адвокат судді пояснив, що минуле засідання відкладали, бо мали спочатку надати дозвіл прокурору на розголошення інформації, а також долучити до матеріалів результати експертиз.

«У даному провадженні не проведено ряд експертиз і тому не надано Вищій раді правосуддя. Наприклад, лінгвістичну експертизу, яка стосувалась би мовлення і надання оцінки мовленню учасників певного спілкування, але це пов’язано з тим, що досудове розслідування не закінчено», — зазначив захисник Сергія Бурхана. 

Ви можете підтримати нашу роботу з викриття недоброчесних суддів і підписатися на щомісячний донат на Монобазі!

За словами адвоката судді, вирок від Вищого антикорупційного суду щодо Бурхана на підставі угоди не встановлює обставин, які стосуються дисциплінарного провадження: «Він (вирок, — ред.) ухвалений на підставі угоди про визнання винуватості, суд не досліджував жодних доказів і не опитував жодних осіб. Я розумію, що НАБУ надало копію цього вироку, але його доказове значення для встановлення обставин дисциплінарної справи для мене є незрозумілим»

Засідання Другої Дисциплінарної палати ВРП

Проте прокурор зазначав, що долучені докази свідчать про те, що служитель Феміди у позапроцесуальний час і поза судом спілкувався зі стороною справи про отримання неправомірної вигоди. Під час прийняття рішення за звільнення судді з посади проголосували 3 члени ВРП. Проти цього голосував тільки один суддя  Сергій Бурлаков

Сергій Бурлаков з 2019 року обіймає посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. За даними фундації «DEJURE», він тісно пов’язаний з родиною відомого харківського бізнесмена і регіонала Олександра Фельдмана (у парламенті 9-го скликання він був членом фракції вже забороненої партії ОПЗЖ). Також неодноразово відвідував територію РФ після анексії Криму та окупації Росією частини українських територій та має розбіжності  у майнових деклараціях.

Сергій Бурлаков

Сергій Бурхан — суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області, який перебуває на посаді з 2007 року. У 2016 році служитель Феміди намагався піти у відставку, проте через кілька місяців після заяви відкликав її.

Суддя Сергій Бурхан (третій праворуч)

У квітні 2024 року НАБУ та САП викрили Бурхана на отриманні хабаря у розмірі $2500. Ці кошти, за інформацією правоохоронців, суддя отримав через іншу особу та зняв арешт з майна, вилученого в межах кримінальної справи. 

Попри факт корупції, Сергій Бурхан продовжував обіймати посаду судді та чинити правосуддя. 17 січня 2025 року на засіданні Другої Дисциплінарної палати ВРП члени ради не підтримали пропозицію Романа Маселка про подання служителя Феміди на звільнення. Під час розгляду справи були присутні 5 членів ВРП, серед яких були Сергій Бурлаков та Віталій Саліхов. Саме ці члени ради проголосували проти того, щоб звільнити Сергія Бурхана. Раніше ці ж члени ВРП врятували від покарання суддю, яка закрила понад 200 справ щодо п’яних водіїв. 

Сергій Бурхан також з 2007 року обіймав посаду голови Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області, після чого суд очолила Тетяна Петрюк. Проте вже за кілька днів головою знову став Бурхан. Активісти Центру протидії корупції вважають, що таким чином судді обходили заборону повторно очолювати суд. 

2 квітня 2025 року Друга Дисциплінарна палата ВРП повторно розглядала справу Бурхана і все ж ухвалила рішення про подання на звільнення судді. 

Читайте також: ВРП лише зараз звільнила суддю, який хотів особисто саджати за ґрати українців у Маріуполі