В українців, яких депортують переважно зі східних областей до Росії, знімають відбитки пальців та копіюють контакти з телефонів. Це відбувається у фільтраційних таборах на окупованих росіянами територіях, куди людей привозять на шляху до Росії.

Про це «Слідству.Інфо» розповіла жителька Маріуполя, яку разом з родиною змусили залишити дім і вивезли до Росії.

«Вони по одному нас заводили, фотографували, брали відбитки пальців і завантажували собі всі контакти з наших телефонів», — розповіла Ліна про те, як відбувається процес так званої фільтрації, який вона разом з рідними проходила у Докучаєвську (місто у Донецькій області, контрольоване росіянами — ред.) 

У депортованих українців знімають ксерокопії особистих документів, а також змушують писати заяви, де вони зазначають дату прибуття у фільтраційний пункт та дату проходження фільтрації. 

«Нам зробили ксерокопії паспортів, потрібно було якісь заяви чи пояснювальні записки писати. Все продруковано, треба було тільки дати вставляти. «Пробув у Докучаєвську один день і далі йду на фільтрацію», — розповіла Ліна з Маріуполя.

Про те, що у українців, яких насильно вивозять до Росії, знімають відбитки пальців та перевіряють контакти у телефоні, «Слідству.Інфо» також розповідала маріупольчанка Олена, яка разом з сім’єю пройшла фільтраційні табори та разом з сім’єю опинилася у Казані.

За понад три місяці війни в Україні росіяни примусово вивезли на свою територію понад 1 мільйон українців, серед яких близько 200 тисяч — діти.

Такі дії росіян суперечать Женевській конвенції, яка забороняє транспортування мирних жителів під час військового конфлікту будь-якою зі сторін конфлікту на свою територію. Примусове вивезення також порушує базове право українських громадян вільно обирати місце проживання.