19 грудня Вища рада правосуддя відправила у відставку суддю Октябрського райсуду Полтави Ганну Андрієнко. Через Андрієнко півсотні водіїв, які керували транспортними засобами напідпитку, змогли уникнути відповідальності, адже суддя порушувала строки розгляду справ. Раніше Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала звільнити служительку Феміди, однак, віднині вона довічно житиме коштом українців.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо». 

Ганна Андрієнко — суддя Октябрського районного суду Полтави з 30 березня 2000 року. У висновку Громадської ради доброчесності йдеться, що Андрієнко не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики. Зокрема, у ГРД вважають, що Андрієнко без поважних причин систематично порушувала строки розгляду деяких справ, які стосуються керування транспортом у стані сп’яніння. Через це порушникам вдалося уникнути відповідальності, адже терміни для накладення стягнень скінчилися. Йдеться про півсотні таких справ. 

Суддя Октябрського райсуду Полтави Ганна Андрієнко

«Важливо відзначити, що тривали час в Октябрському суді м. Полтави цю категорію справ розглядали лише двоє суддів – Андрієнко Г. В. і Струков О. М. (заступниця голови та голова суду). Це давало можливість, з одного боку, повністю контролювати їхній розгляд, а з іншого – штучно збільшувати власне навантаження з розгляду цих справ для отримання, начебто, об’єктивних причин для пропуску строку розгляду», — йдеться у висновку.  

У двох справах щодо водіння напідпитку є певні неточності у датах, а також немає доказів належного проведення судових засідань.

«Якби було невелике навантаження, як у деяких судах, де на суддів по 30 справ приходиться, я б кожну справу дуже-дуже ретельно переглядала. Я розумію, що з мене відповідальність не знімається. А коли тут якісь клопотання досудового розслідування, тут обшук, тут «виїмка», підвартне, тут підписуєш… Я завжди звертаю [увагу], що там всередині, а на дату я не звернула увагу», — пояснювала одну з таких неточностей Ганна Андрієнко під час співбесіди у ВККС. 

Раніше служительку Феміди вже притягували до дисциплінарної відповідальності у листопаді 2018-го. Тоді її покарали попередженням за винесення ухвали, якою було дозволено провести обшук в одного з членів подружжя, що ділило майно після розлучення. Андрієнко дозволила провести обшук в житлі, аби знайти автівку, на який раніше вже наклали арешт у рамках цивільної справи. 

У 2020 році проти Ганни Андрієнко відкрили дисциплінарну справу у ВРП. 

У 2021 році Вища рада правосуддя відсторонила суддю Андрієнко від здійснення правосуддя на пів року та позбавила її права отримувати доплати до посадового окладу. Крім того, Андрієнко зобов’язали пройти кваліфікаційне оцінювання. Кілька разів напередодні кваліфоцінювання суддя повідомляла, що занедужала. Через це його доводилося переносити. 

У разі непроходження кваліфоцінювання, Ганну Андрієнко могли звільнити. Натомість суддя почала проситися у почесну відставку, й 19 грудня 2024 року Вища рада правосуддя задовольнила її бажання. 

Тепер Андрієнко отримає вихідну допомогу в розмірі трьох місячних зарплат. Відповідно до декларації Андрієнко за 2023-й, сума її заробітної плати за рік склала 1 млн 581 тис. 55 грн. Тобто сума вихідної допомоги може скласти близько 395 тис. грн. 

Крім того, Андрієнко отримуватиме щомісячне довічне грошове утримання, що становить не менше ніж 50% від суддівської винагороди. Тож у відставці Андрієнко може отримувати близько 65 грн щомісяця. 

Крім того, служителька Феміди декларує 2 млн грн готівкових коштів, ще 12 тисяч євро готівкою в себе та 15 тисяч євро — у чоловіка Сергія. На банківських рахунках Ганни є 3745 доларів США, 125 846 гривень та 1847 євро. 

Читайте також: «Рішення всіх влаштовували»: ВРП покарала попередженням суддю, через яку чоловіки могли уникнути служби у війську