Суддя Солом’янського районного суду міста Києва Вікторія Жовноватюк повідомила ВРП, що у її автомобілі був пристрій для відстеження місцеперебування. Суддя вважає, що за нею слідкують через її професійну діяльність та просить Вищу раду правосуддя забезпечити їй безпечну роботу. Ця суддя відома тим, що потрапляла в скандал з поліцейськими через порушення правил дорожнього руху. Також служителька Феміди через недостатню доброчесність не змогла потрапити до Вищого антикорупційного суду.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
До Вищої ради правосуддя звернулася суддя Солом’янського районного суду міста Києва Вікторія Жовноватюк із повідомленням у втручання у її діяльність. Вона 5 липня 2024 року о 18:30 знайшла у своєму автомобілі пристрій для відстеження свого місцеперебування. За словами судді, цей пристрій називається Apple Airtag (Apple пише, що у спеціальному додатку можна відстежувати цей пристрій. За задумом, його використовують для пошуку ключів та подібних речей, до яких можна прикріпити Airtag, – прим.).
Цього ж дня суддя викликала поліцейських, але вони не знайшли GPS-жучок, пристрій вдалося виявити лише наступного дня під час детального огляду авто на станції технічного обслуговування. Поліцейські вилучили пристрій та склали відповідний протокол.
Разом із заявою про втручання у діяльність судді Жовноватюк, ВРП отримала від неї заяву про вчинене кримінальне правопорушення, фотокопії огляду транспортного засобу, які було зроблено на станції технічного обслуговування, та фотокопію вилученого пристрою для відстеження.
Жовноватюк вважає, що за нею слідкують саме через її професійну діяльність, з чим погодились у Вищій раді правосуддя. ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора, щоб там надали більше інформації про відкриту кримінальну справу через можливе стеження за суддею.
За час своєї роботи в суді Жовноватюк вже вдруге повідомляє про втручання в її діяльність. Перший такий випадок був у вересні 2022 року, коли на телефон судді приходили повідомлення з погрозами.
Ми розкажемо, куди витрачаються твої податки. Май сміливість знати! Долучайся до «Слідство-клубу»
Попри це, суддя відома громадськості не через погрози та переслідування, а, наприклад, через скандал з патрульною поліцією. У 2017 році суддя зупинила автомобіль посеред вузької вулиці та заблокувала рух в обидві сторони. Патрульні, які проїжджали цією дорогою, просили суддю перепаркувати автомобіль, але вона проігнорувала прохання. Також Жовноватюк ігнорувала прохання показати будь-які документи. У результаті патрульні затримали суддю.
Жовноватюк вдалося уникнути покарання, а поліцейські натомість отримали суворі догани за одягання кайданок на суддю — суд визнав дії патрульних протиправними.
На думку самої Жовноватюк, на місці інциденту не було знаків, що забороняють паркування. При цьому Жовноватюк заявила, що вона була за кермом, але оцінила свій досвід водіння, зрозуміла, що не зможе кермувати. Тому, за словами Жовноватюк, вона зателефонувала своєму знайомому і попросила його про допомогу, який погодився приїхати за пів години.
Це не єдиний раз, Жовноватюк коли звинувачували у порушенні правил дорожнього руху. Зокрема, 1 березня 2018 року у Києві, керуючи автомобілем марки Toyota Rav 4, суддя зіткнулася з Toyota Camry. Суддю визнали винною у вчиненні адміністративного правопорушення та оштрафували її на 340 гривень.
Жовноватюк хотіла працювати у Вищому антикорупційному суді, через що її декларації перевіряли Наприклад, Жовноватюк працювала у суді Донецька, коли не декларувала жодного нерухомого майна в місті. Також під час співбесіди на посаду судді ВАКСу Жовноватюк ухилялась від прямих відповідей на запитання міжнародних експертів. У підсумку її було знято з конкурсу у зв’язку з обґрунтованими сумнівами в доброчесності.
Жовноватюк раніше мала прізвище Кицюк, бо була одружена зі скандальним суддею Віктором Кицюком з 2003 по 2015 рік.
Віктор Кицюк є так званим «суддею Майдану», який позбавляв учасників протестів під Межигір’ям водійських прав за фальсифікованими рапортами поліцейських.
Читайте також: ВРП відсторонила від роботи суддю, якого підозрюють у замовленні викрадення свого бізнес-партнера