Броварський міськрайонний суд Київської області відмовився розглядати обвинувальний акт щодо стрілянини під час спецоперації у Княжичах у 2016 році та повернув справу в Офіс генерального прокурора. 

Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на рішення суду від 10 лютого.

Судді відмовилися розглядати обвинувальний акт щодо чотирьох колишніх правоохоронців, які брали участь у спецоперації, та, зокрема, чинного керівника Нацполіції у Бахмуті Леоніда Куряти. Останній на момент трагедії очолював карний розшук київської поліції. На думку суду, в документі недостатньо конкретизовані можливі порушення підсудних, а також чимало неточностей. Також суд скасував застави для підсудних.

Утім, прокурори та потерпілі виступили проти повернення обвинувального акту. За їхніми словами, підсудні не співпрацюють зі слідством та затягують розгляд справи.

Трагедія у Княжичах на Київщині сталася у ніч на 4 грудня 2016-го року. Київська поліція організувала  спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників будинку, але під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка. Тієї ночі загинуло двоє поліцейських розвідників, двоє співробітників поліції охорони та командир групи спецпризначенців КОРДу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Стрілянина у Княжичах: Керівництво поліції Києва фігурує у справі про фальсифікацію доказів

Як пізніше встановило слідство, керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, помилилися з будинком, який мали грабувати злочинці, і не повідомили про проведення заходу місцевій поліції. 

Також, як розповідало “Слідство.Інфо”, 15 листопада 2018-го безпосередній керівник трагічної спецоперації Курята отримав нову посаду — став начальником поліції прифронтового Бахмута.

У грудні 2018-го наша редакція зробила розслідування-реконструкцію смертельної перестрілки у Княжичах. Також ми отримали записи телефонних розмов між керівниками спецоперації у Княжичах, які вказують на те, що правоохоронці припустилися серйозних помилок під час проведення спецоперації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Стрілянина в Княжичах: як спецоперація перетворилася на трагедію

Окрім цього, пізніше “Слідство.Інфо” довідалося, що керівники столичної поліції, за версією слідчих, могли підробити службові документи, аби приховати докази щодо причин смертельної перестрілки між правоохоронцями у селі Княжичі.