Керівники столичної поліції, за версією слідчих, могли підробити службові документи, аби приховати докази щодо причин смертельної перестрілки між правоохоронцями у селі Княжичі.

Про це йдеться у рапорті слідчих Генеральної прокуратури України, який оприлюднено в блозі “Таємниці Слідства” Дмитра Реплянчука. 

Як довідався журналіст, після трагедії Генеральна прокуратура почала розслідування, аби з’ясувати, чому сталася перестрілка та хто винен у загибелі поліцейських. Прокурори дізналися, що керівники київської поліції, зокрема, начальник Андрій Крищенко, його тодішній заступник Віталій Стрижак, колишній начальник карного розшуку Леонід Курята та інші могли підробити офіційні документи після перестрілки, аби сфальсифікувати докази. 

З метою приховання тяжких та особливо тяжких злочинів (…) організували складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів (планів, рапортів, та інших документів) про організацію проведення слідчих дій та заходів”, – зазначено в рапорті прокурора Дем’янюка, який отримало “Слідство.Інфо”. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Стрілянина в Княжичах: Імовірні члени банди майже рік служили в поліції після арешту

У Генеральній прокуратурі редакції підтвердили, що кримінальне провадження щодо підробки документів досі розслідується, але підозру поки нікому не оголосили. Також у ГПУ зазначили, що в зв’язку з реформою цю справу передали до Державного бюро розслідувань.

Журналісти звернулися за коментарем до начальника поліції Києва Андрія Крищенка, аби почути його версію щодо можливої підробки документів. Однак той не захотів спілкуватися на цю тему. 

Розслідуванням займається Генеральна прокуратура України, зверніться за коментарем до них”, – сказав Крищенко.

Трагедія у Княжичах на Київщині сталася у ніч на 4 грудня 2016-го року. Київська поліція організувала  спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників будинку, але під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка. Тієї ночі загинуло двоє поліцейських розвідників, двоє співробітників поліції охорони та командир групи спецпризначенців КОРДу.

Як пізніше встановило слідство, керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, помилилися з будинком, який мали грабувати злочинці, і не повідомили про проведення заходу місцевій поліції. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Стрілянина в Княжичах: Слідство.Інфо публікує записи розмов між керівниками поліції

Нині справа щодо перестрілки в Княжичах слухається в Броварському суді Київської області. На лаві підсудних — п’ятеро співробітників поліції, обвинувачених у трагедії. Зокрема, колишній начальник карного розшуку Києва Леонід Курята. Їм інкримінують організацію умисного вбивства поліцейських та службове недбальство. Та наразі жоден з них не перебуває під вартою.

Судові засідання проводяться приблизно раз на місяць. Однак через те, що деякі з обвинувачених чи їхніх адвокатів не приходить на суд, то засідання постійно відкладають. Відтак більш ніж за півроку судді навіть не змогли почати розглядати справу по суті.

Водночас деякі обвинувачені поліцейські після звільнення поновилися на роботі в поліції. Зокрема, 15 листопада 2018-го безпосередній керівник трагічної спецоперації Курята отримав нову посаду — став начальником поліції прифронтового Бахмута.

У грудні 2018-го журналісти “Слідства.Інфо” зробили розслідування-реконструкцію смертельної перестрілки у Княжичах. Також редакція отримала записи телефонних розмов між керівниками спецоперації у Княжичах.