Суд збільшив термін розслідування у провадженні, де фігурують підозрювані в організації злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила адвокатеса потерпілих Євгенія Закревська.

Провадження, час розслідування якого збільшили, стосується Олексія Левіна та Владислава Мангера. Вони є підозрюваними в організації злочину проти активістки, яку облили сірчаною кислотою влітку 2018 року. Термін розслідування продовжили до середини літа.

Зазначимо, що попередні строки були встановлені до другого квітня цього року. Відтак, уже за тиждень, правоохоронці мали би передати матеріали розслідування в суд або ж закрити провадження. Утім, сьогодні прокуратура оскаржила його завершення у квітні, суд встановив кінцевий термін слідства — 29 липня. Засідання відбулося в закритому режимі через загрозу поширення коронавірусу в Україні.

Нагадаємо, що 16 березня, Олексія Левіна екстрадували з Болгарії в Україну. Відтоді почав відраховуватися 17-денний термін, який залишався правоохоронцям для розслідування після призупинення провадження у зв’язку із його розшуком. Левіна затримали 24 січня у Болгарії працівники місцевих правоохоронних органів спільно зі співробітниками Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України. 11 березня болгарський суд ухвалив рішення про його екстрадицію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гандзюк: Системне вбивство

Левіну оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк узимку 2019 року. Та згодом у квітні Генпрокуратура змінила статтю. За версією офіційного слідства, він разом із головою Херсонської облради Владиславом Мангером організував замовлення нанесення тяжких тілесних Гандзюк, що спричинило смерть.

З грудня 2018 року Олексій Левін перебував у розшуку.  У липні 2019 року стало відомо, що ГПУ зупинила слідство щодо Мангера і Левіна через те, що останній переховується від слідства. Він залишив Україну в серпні 2018 року, через два тижні після нападу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Гандзюк: Павловському оголосили підозру, на Херсонщині до 30 обшуків

“Слідству.Інфо” вдалося двічі отримати його свідчення поки він перебував у розшуку. Першу розмову з ним оприлюднили у фільмі “Гандзюк: Системне вбивство”. Також протягом тривалого часу журналісти намагалися домовитися про зустріч з Олексієм Левіним – щоб записати повноцінне інтерв’ю. “Слідство.Інфо” направило йому список питань стосовно планування нападу на Катерину Гандзюк та його ймовірної ролі у цьому. Левін не вийшов на зв’язок, але надіслав аудіозапис зі своїми відповідями.