Служба безпеки України отримала у постійне користування земельну ділянку на столичному Подолі, неподалік Поштової площі. Як випливає із документів, які отримали журналісти, на цій ділянці планується звести житловий будинок із підземним паркінгом. Згідно із одним із планів забудови, спецслужба може побудувати там будинок із шестикімнатними квартирами.

Про це повідомляють журналісти «Слідство.Інфо» у матеріалі «Шестикімнатна квартира на Подолі для «службістів»

Земельна ділянка, про яку йдеться у розслідуванні, розташована за адресою Боричів Тік, 4А, поруч зі столичним фунікулером. Як повідомляють журналісти, нерухомість у цьому районі входить до десятки найдорожчих у столиці. До 2011 року СБУ орендувала цю ділянку, відтак спецслужба отримала її у «постійне користування». 

Ця територія належить до Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», повідомляють журналісти. Мешканці сусідніх будинків подали до суду на спецслужбу, бо вважають, що земля отримана незаконно. 

Крім того, виділена спецслужбі ділянка розташована на схилі, де можуть відбуватися зсуви. Це може зашкодити навколишнім будівлям, в тому числі фунікулеру.

Журналісти «Слідство.Інфо» проаналізували отримані документи з планами забудови, на основі яких спецслужбі надали цінну землю на Подолі.

У них вказано, що на ділянці за адресою Боричів Тік, 4А планується збудувати семиповерхівку з 11-ма квартирами, десять із яких будуть шестикімнатними. Загальна площа квартир — майже три тисячі квадратних метрів. Також у будинку передбачається підземний паркінг, який включатиме 12 гаражів-боксів.

Техніко-економічні показники

Оскільки документи, у яких йдеться про шестикімнатні квартири, зі слів активістів, СБУ надавала ще у 2004 році, журналісти звернулися до СБУ та попросили поділитися актуальним технічним планом майбутньої будівлі. 

У Службі безпеки України на запит «Слідство.Інфо» пояснили, що ділянку за адресою вул. Боричів Тік, 4 отримали, щоб забезпечити житлом сім’ї військовослужбовців. Наявний у журналістів план забудови у спецслужбі назвали не відповідним дійсності, та повідомили, що наразі жодних проєктних робіт не ведеться

Однак журналісти виявили, що лише минулого місяця СБУ провели тендер на проведення грошової оцінки ділянки. Землю оцінюють з метою ​​будівництва житла для військовослужбовців та членів їх сімей.

Наразі на ділянці біля фунікулеру роботи не ведуться, а справа щодо законності отримання ділянки слухається у суді.

Головне фото: Проєкт житлового будинку з підземним паркінгом по вул. Боричів Тік, 4. Джерело: сайт «Архітектурний союз»