Родичі народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Тараса Козака володіють десятками квартир, будинками та земельними ділянками — переважно у Києві або у Львові, звідки сам Козак родом.

Про йдеться у блозі «Таємниці Слідства».

Нещодавно Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та одного з Тараса Козака. Увечері 2 лютого, за кілька годин після накладення санкцій, його телеканали – ZIK, NewsOne та «112 Україна» — вже припинили мовлення. 

Та телеканали — не єдині активи проросійського політика. У своїй декларації за 2019 рік він, зокрема, вказав частки у 12 компаніях. Також він задекларував будинок на 330 квадратних метрів у селі Сокільники, що під Львовом та офіс на 100 квадратних метрів у Львові. У Києві він орендує будинок у компанії, що належить дружині одного з лідерів «ОПЗЖ» Віктора Медведчука Оксані Марченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не задекларував депутат і власник NewsOne, «112» та ZIK Тарас Козак

Більшість коштів Козак зберігає у білоруських банках. Відповідно до останньої декларації депутата, всього на рахунках політика у Білорусі — понад 7 мільйонів євро. В українському «Укрбудінвестбанку» Козак зберігає понад 378 тисяч гривень на 30 тисяч євро, а готівкою — 150 тисяч євро та майже 2,5 мільйони гривень.

Та чимало активів все ж оминули українські санкції. Це стосується майна, яке офіційно належить не самому Козаку, а його рідним. Зокрема, молодший брат Тараса Козака Богдан володіє 12-ма квартирами лише у Києві. З них 11 — у житловому комплексі Eliseum, а інша, 12-та квартира площею майже 2500 квадратних метрів розташована на елітному Печерську.

Також у Львові Богдану Козаку належить будинок, квартира, два паркомісця та дві комірки, а у області — будинок та тільки земельних ділянок. Ще 24 ділянки землі по львівській області він орендує. Про молодшого брата нардепа Козака відомо, він веде спільний бізнес із братом Віктора Медведчука Сергієм — зокрема, вони займаються вантажними автомобілями, будівництвом та видобуванням піску.

Народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Тарас Козак

70-річна матір Тараса Козака Софія — теж не бідна людина. Пенсіонерка володіє квартирою та паркомісцем у Львові, будинком та трьома земельними ділянками у Львівській області. Окрім цього, їй належить чотири квартири у новобудові в столиці.

Ще одна близька до Тараса Козака особа — Наталія Лавренюк — теж володіє низкою нерухомості. Жінка, як встановили наші колеги з програми «Схеми», є цивільною дружиною нардепа та матір’ю його дитини. Також вона займається нафтовидобувним бізнесом у Росії разом з Оксаною Марченко, дружиною Віктора Медведчука.

Лавренюк володіє, зокрема, квартирою в Києві, 10-ма земельними ділянками у  Київській області, будинком, квартирою та офісом у Львові. Раніше «Схеми» розповідали про вісім земельних ділянок Наталії Лавренюк у Тарасівці, що під Києвом. Там станом на 2019 рік велося будівництво. Зараз же, відповідно до реєстру нерухомості, на цій землі вже звели три будинки площею понад пів тисячі квадратних метрів. Втім, вони надійно сховані за високим парканом.

Також Наталія Лавренюк володіє й елітною автівкою — MERCEDES-BENZ V 300 D 2020 року випуску. Зараз такий автомобіль коштує близько трьох мільйонів гривень.

Нагадаємо, Тарас Козак був народним депутатом не лише у дев’ятому, а й попередньому, восьмому скликанні. Щоправда, за час свого депутатства у попередньому скликанні він був відсутній на 372 засіданнях Ради, а відвідав 209. Як сам Козак пояснив «Слідству.Інфо», на засіданння Ради він не ходив, тому що йому було нецікаво.