Посадовець державного підприємства подав у суд заяву про компенсацію від завданої моральної шкоди у криптовалюті. 

Про це йдеться у рішенні Печерського райсуду Києва від 9 грудня 2019 року.

Його позов адресувався Генеральній прокуратурі (нині — Офіс Генпрокурора), Службі безпеки і Держказначейства. Моральну шкоду він оцінив в один біткоїн. Утім, суд першої інстанції йому відмовив, відтак — чоловік подав апеляцію.

На його думку, правоохоронці нанесли шкоду, провівши у нього вдома “незаконні обшуки”. Він також додав, що невдовзі після обшуків Генпрокуратура закрила провадження, а про підстави щодо обшуків у нього вдома йому досі невідомо. Тим не менш, суд не задовольнив у позові чоловіка, назвавши його безпідставним.

Як дізналося “Слідство.Інфо”, чоловіка звуть Дмитро Годунов, на той час він працював у держпідприємстві “Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу”. Провадження, в межах якого відбулися обшуки, стосується можливого отримання хабаря керівниками цього підприємства. На момент винесення судового рішення, як ідеться в ухвалі, правоохоронці продовжували розслідування цієї справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Голова МЗС Швеції звернулася до українських посадовців через мільйонні афери з біткоїнами

Нагадаємо, нещодавно “Слідство.Інфо” розповіло про київську компанію, яка причетна до виманювання коштів у іноземців.  Факти шахрайства української компанії були виявлені під час спільного розслідування журналістів Dagens Nyheter (Швеція) та членів організації Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP), серед яких і наша редакція.

У матеріалі “Примарні біткоїни і торговці мріями” йдеться про те, що співробітники компанії, офіс якої розташований в центрі Києва, ошукали щонайменше сотню людей по всьому світу. Представляючись співробітниками західноєвропейських інвестиційних компаній, вони пропонували їм вкласти гроші в криптовалюту, обіцяючи захмарні прибутки. Лише за 2019 рік “Мілтон груп” отримала від вкладників 65 мільйонів євро. Жоден постраждалий, за інформацією журналістів, не зміг повернути собі всі гроші.