Кілька співробітників Національної поліції вдень 26 лютого прийшли в офіс активіста та громадського діяча Романа Маселка. Вони хотіли зачитати йому протокол про нібито адміністративне порушення. Однак, несподівано поліцейські встали і пішли геть, не дочитавши протокол.

Про це повідомляє журналіст «Слідства.Інфо» з місця події.

Поліцейські хотіли вручити Маселку протокол нібито про те, що у нього був конфлікт інтересів, коли він перевіряв на доброчесність суддю Тетяна Скочок, яка працює в Окружному адміністративному суді міста Києва. Примітно, що раніше Скочок довгий час працювала помічницею ексзаступника голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Портнова.

Заяву проти Маселка подала сама суддя ОАСК Скочок. Із тексту протоколу випливає, що Маселко раніше подавав адміністративний позов до ОАСК, цей позов потрапив до Скочок і вона відмовила у задоволенні цього позову. Потім Маселко вже як член Громадської ради доброчесності готував висновок щодо цієї судді. Поліцейські вважають, що Маселко «вирішив помститися» судді.

Поліцейські зачитують текст протоколу Романові Маселку // ФОТО: “Слідство.Інфо”

Протокол так і не був вручений. Поліцейські не взяли пояснень у Маселка та не вручили йому документи. Роман Маселко заявляє, що поліцейські могли проводити щодо нього оперативні заходи та стеження. За його словами, у справі про адмінпорушення це є незаконним.

Роман Маселко пов’язує ці дії поліцейських із запланованою завтрашньою акцією на підтримку Сергія Стерненка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заступник Єрмака Татаров вимагав для Стерненка підозри, яка передбачає довічне ув’язнення — документ

Нагадаємо, у 2019 році детективи Національного антикорупційного бюро оприлюднили записи розмов із кабінету Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Їхня публікація спровокувала скандал у суспільстві. «Плівки НАБУ» продемонстували, що цей суд впливав на роботу інших державних органів та ухвалював політично вмотивовані рішення.

«Слідство.Інфо» отримало нові записи з кабінету голови суду — раніше вони ніколи не публікувалися. З цих розмов журналісти дізналася про зв`язки Павла Вовка з міністром Арсеном Аваковим, заступником Генерального прокурора Романом Говдою, а також про спроби уникнути звільнення й наміри ухвалити те чи інше судове рішення на основі особистих мотивів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва

Також, як дізналася наша агенція із записів, голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк у період президентських виборів у 2019 році міг спілкуватися з наближеним на той час до Володимира Зеленського оточенням — зокрема, Андрієм Богданом. Після інавгурації Зеленського у травні минулого року Вовк, імовірно, навідувався до Офісу Президента.