Водій шкільного автобуса і мешканець села Слобода на Чернігівщині Микола Ярош розповів журналістам «Слідства.Інфо» про тортури, вчинені над ним військовими РФ. Український суд оголосив окупантам вирок за скоєні злочини.

У листопаді 2022-го журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували військових армії РФ, які вчиняли звірства у селі Слобода на Чернігівщині. Про це йдеться у матеріалі: «Обливали розчинником, щоб підпалити: хто з російських військових знущався з мирних жителів Чернігівщини»

27 квітня 2023-го Чернігівський райсуд визнав двох російських військовослужбовців — командира Дмітрія Маховського та солдата Шивита Донгака — винними у порушенні законів та звичаїв війни.

Микола Ярош — мешканець Слободи, якого катували росіяни

Під час окупації села росіяни відвели водія шкільного автобуса Миколу Яроша в закинутий магазин і почали його допитувати, застосовуючи тортури. «Їхній командир взяв лопату, зламав держак і давай мене бити, — пригадує чоловік. — Потім оце б’є, б’є, а тоді усі разом як налетять. Це було у самому магазині, мені показували два трупи, і казали, що це з моєї вини вони загинули».

У підозрі, яку торік прокуратура висунула Дмітрію Маховському, було сказано, що росіяни поливали Миколу Яроша розчинником. Саме Дмітрій віддав злочинний наказ на жорстоке поводження з цивільним населенням у селі Слобода.

Катувати місцевих Маховському допомагав ще один російський солдат — Шивит Донгак. Він родом із Республіки Тива.

«Так, «Уайт-спірит». У магазині він продавався… Наставив на мене його прямо. Я лежав, коли мене били, так він мені почав на голову лити і показувати «Знаєш, що таке?». Кажу: «Знаю», — згадує Ярош.

Чоловік розповів, що його вивели з магазину й почали погрожувати підпалити запальничкою, а тоді зачинили у сараї: «Ну я думав, що я з того сарайчика вже не вийду. Я ніколи не думав, що можна вціліти, вижити… Це чисто пощастило, бо міна прилетіла і розбила сарай, а я від тої воронки був у 2–3-х метрах. Це теж, як уламки не зачепили, цегла впала на мене… Я і виліз звідти».

Окупанта Дмітрія Маховського засудили до 11 років і 6 місяців позбавлення волі, а Донгака — до 11 років. Судовий розгляд відбувся без обвинувачених.

Читайте також: На Чернігівщині росіяни катували водія шкільного автобуса «Уайт-спіритом»