На одного студента Національної академії внутрішніх справ України припадає понад одна квартира у житлових будинках, збудованих на землях, які належать цьому «вишу». Це найвищий показник серед усіх вищих навчальних закладів міста Києва.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Гектари за безцінь»

У матеріалі для аналізу були обрані вищі навчальні заклади, які зареєстровані в Києві, мають державну форму власності та не підпорядковані Національній академії наук України.

Загалом територію Національної академії внутрішніх справ України (НАВСУ) забудували 19 житловими будинками на 1892 приватні квартири. При цьому, станом на перше жовтня 2021 в академії навчалось лише 1825 студентів. 

До того ж, за кількістю квартир НАВСУ займає другу сходинку серед навчальних закладів із найбільш забудованими землями, поступаючись тільки Київському національному університету ім. Шевченка. На його території зростає 49 будівель на понад 10 тисяч квартир.

Найбільше будівель на землі академії зводиться під заміський елітний житловий комплекс O2 Residence, який зводиться київським забудовником SAGA Development, який належить бізнесмену та ексчиновнику Андрію Вавришу. На ділянці коло оточеного лісом озера зростає 12 будинків на 880 квартир. Примітним є те, що земля має рекреаційне призначення – тобто на ній не можна будувати житло, а тільки інфраструктуру для відпочинку чи спортивних заходів.

При цьому у закладі відмовились пояснити на яких умовах на їх території відбувається будівництво житлових комплексів, та яку компенсацію за втрачені земельні ділянки отримає академія. Більше того, на запит щодо земельних ділянок, що знаходяться у користуванні закладу, журналістам агенції «Слідство.Інфо» відповіли, що це не є публічною інформацію. Тому відмовились надавати жодні дані.     

Інформація про земельні ділянки та їхніх власників оприлюднюється через Публічну кадастрову карту, що є частиною політики відкритих даних. Тобто інформація щодо того, які землі належать до власності університетів зокрема, є відкритою, та може бути надана у відповідь на запит про публічну інформацію.

Раніше «Слідство.Інфо» повідомили про те, що Національний авіаційний університет приховав умови, за яких на території закладу незабаром може з’явитись 14 житлових будинків. На запити журналістів у закладі відмовились надавати інформацію щодо майбутньої забудови та компенсації, яку заклад отримає від таких інвестицій.