Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації віддало облаштовувати укриття у місцевому садочку компанії «СПБТ». Ця компанія фігурує в кримінальній справі про в створення корупційної схеми із заволодіння бюджетними коштами під час ремонтів у закладах освіти в Києві. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо». 

10 листопада у Prozorro з’явилось повідомлення, що управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації знайшло підрядника, який відремонтує укриття у місцевому садочку.

На роботи заклали 1,5 млн грн, тому управління освіти мало провести тендер з аукціоном, щоб декілька охочих підприємств позмагались за можливість зайнятись цим ремонтом. Чиновники вирішили прискорити виконання робіт через наближення зими, тому  просто уклали договір з приватним підприємством «СПБТ». Воно має до 22 грудня 2023 року завершити усі роботи. 

В управлінні освіти пояснюють що так пізно організували тендер, тому що тільки у вересні 2023 року стали розпорядниками бюджетних коштів на ремонти навчальних закладів у районі й не мали часу, щоб провести закупівлі раніше. 

У судовому реєстрі є згадки про компанію «СПБТ», вона є фігуранткою однієї кримінальної справи. Правоохоронці підозрюють, що у 2020-2021 роках «СПБТ» й ще декілька інших компаній організували схему із заволодіння бюджетними коштами під час проведення ремонтних та будівельних робіт у закладах освіти Святошинського району в Києві. Ці компанії могли підробляти акти виконаних робіт, де безпідставно завищували вартість. 

Інна Красієнко з тендерного комітету Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації каже, що дізналася від журналістів «Слідства.Інфо», що компанія фігурує у кримінальній справі.

Згідно з інформацією з аналітично системою YouControl, ПП «СПБТ» з’явилося на ринку у 2014 році. Компанію заснував Станіслав Лебедич. Чоловік є керівником фірми та контролює бізнес.

Від початку роботи Prozorro компанія «СПБТ» підписала угод з держзамовниками на 188 млн грн.

Читайте також: Запорізька міська рада віддасть понад 5 млн грн сумнівній компанії