Глевахівська селищна рада у 2019 році уклала договір з ТОВ «ПРОМІН БУД СЕРВІС» на будівництва садочка та початкової школи за майже 115 млн грн. Під час перевірки цієї закупівлі Держаудит служба виявила, що селищна рада не мала б укладати договір з цією фірмою. Зараз цю історію розслідують правоохоронці. Вони вважають, що селищна рада уклала договір, щоб вкрасти бюджетні кошти.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

У січні 2019 року Глевахівська селищна рада оголосила тендер на будівництва дитячого садочка і початкової школи в місті. На це виділили 115 млн грн.

Позмагатись за підряд прийшло три компанії. ТОВ «ІБК ГРУП 2014», яка запропонувала за свої послуги 80 млн грн, ТОВ «ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ «АВТОМАГІСТРАЛЬ», яка запропонувала 60 млн грн, й ТОВ «ПРОМІН БУД СЕРВІС» з пропозицією у 114,9 млн грн.

Найдешевші пропозиції відхилили, бо компанії, на думку замовника, мали проблеми з документами. У результаті уклали угоду з ТОВ «ПРОМІН БУД СЕРВІС», яка майже не зменшувала вартість своєї пропозиції. 

Будівництво дитсадка і початкової школи триває і по сьогодні.

У 2021 році Державна аудиторська служба, яка слідкує за ефективністю використання державних коштів, перевірила цю закупівлю та виявила порушення. Зокрема, аудит показав, що Глевахівська селищна рада не повинна була приймати пропозицію ТОВ «ПРОМІН БУД СЕРВІС», бо у неї була неправдива інформація, а також компанія під час подачі документів порушила декілька вимог замовника.

На основі знайденої інформації правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження. Слідчі вважають, що Глевахівська селищна рада уклала цей договір, щоб вкрасти державні кошти. Так, за інформацією правоохоронців, селищна рада вже підписала акти виконаних робіт, де «ПРОМІН БУД СЕРВІС» завищила вартість.

Член тендерного комітету Глевахівської селищної ради Володимир Кузнецов сказав журналістам «Слідства.Інфо», що не чув про аудит цієї закупівлі та до нього не звертались правоохоронці, щоб отримати доступ до документів за цією закупівлею.

Згідно з інформацією аналітичної системи YouControl, ТОВ «ПРОМІН БУД СЕРВІС» з’явилась на ринку у 2016 році. Компанію заснував Юрій Криченко, Олександр Терлецький і дві компанії — ТОВ «ЕНЕРДЖ СІСТЕМ» та ТОВ «ТОМРЕСТ». Контролює бізнес зараз Андрій Цвильов, а директором компанії є Олег Секретар.

За час свого існування ТОВ «ПРОМІН БУД СЕРВІС» уклало угод з держзамовниками на 9,5 млрд грн. Компанія і досі активна на ринку, наприклад, з нею уклали угоду на рекультивацію полігону побутових відходів у Київській області за 692 млн грн.

Читайте також: Підприємця на Чернігівщині визнали винним у крадіжці бюджетних коштів під час ремонту