У селищі міського типу Ямпіль, що на Донеччині, попри близькість до фронту (10 кілометрів), живуть 17 школярів. Двоповерхова будівля Ямпільської школи постраждала від російських ракет, тому діти навчаються у прибудові.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо»: «Якщо свистить, треба лягати»: як у прифронтовому Ямполі навчаються діти.

Ямпіль Донецької області був окупований з квітня по вересень 2022 року. З понад 2 тисяч людей у селищі зараз залишається близько 200, з них — 17 школярів. 

Ямпільська школа

Двоповерхова будівля Ямпільської школи постраждала від російських ракет, тому єдина вчителька Олена Ачкеєва організувала для дітей «школу на дому».

Тричі на тиждень (якщо безпекова ситуація дозволяє) учні приїжджають в сарайчик біля напівзруйнованого обстрілом будинку пані Олени. Там жінка допомагає школярам підключатися до онлайн-уроків та проходити тести, надіслані вчителями, що евакуювалися до різних областей України.

«Це у нас зараз оформлено як освітньо-консультаційний пункт на дому. На жаль, маємо такі умови, але, як кажуть, що маємо, те маємо. Намагаємося хоч якось дітям донести знання», — говорить соціальна педагогиня Олена Ачкеєва. 

Навчання стало можливим завдяки волонтерам та місцевому управлінню освіти. Вони забезпечили «школу» генератором і паливом, придбали Starlink та ноутбуки. 

Батьки дітей самостійно вирішують, чи безпечно відпускати їх на навчання. 

«Якщо спокійно, то ми його привозимо. На дві години я його привезла, вони позаймалися і я забрала. Сам він не їздить», — наголошує Олена, мама одного зі школярів.   

Наразі примусово евакуювати сімʼї з дітьми, як це робили поліцейські у Бахмутській та Соледарській громадах, не можна, оскільки Ямпіль не підпадає під постанову Кабміну про «обовʼязкову евакуацію у примусовий спосіб». 

Нагадаємо, 7 березня 2023 року Кабмін схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій.

Наприкінці березня 2023-го у відповідь на запит журналістів «Слідства.Інфо» посадовці зазначили, що Донецька ОВА розробила «План дій з організації обов’язкової евакуації сімей з дітьми з територій громад, де тривають активні бойові дії». 

Читайте також: У полоні війни: чому сім’ї з дітьми все ще залишаються у Бахмуті