Під час показу фільму-розслідування «Слідства.Інфо» про викрадення Росією двох українських дівчат «Втеча від росіян» представник Офісу Генпрокурора України Юрій Бєлоусов зауважив, що ця історія стане елементом великої справи проти Росії.

29 березня відбувся прем’єрний показ фільму-розслідування «Втеча від росіян», у якому журналісти «Слідства.Інфо» розповіли історію порятунку з фактично російського полону двох українських дівчаток.

Начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора України Юрій Бєлоусов подякував журналістам за роботу й повідомив, що долучить усі докази до майбутньої справи, яку розгляне Міжнародний кримінальний суд.

Юрій Бєлоусов — начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора України

«Це дуже складна справа, тому ми працюємо з Міжнародним кримінальним судом. Вже понад 20 країн Європи та світу почали власні розслідування по Україні. Я можу гарантувати, що ця історія буде елементом масштабної справи про геноцид», — каже Бєлоусов.

Представник ОГ розповів, що у перспективі дівчата — як жертви цих злочинів — через міжнародні структури можуть добитися покарання для усіх причетних і компенсацій від РФ.

«Йде пошук і замороження активів закордоном для того, щоб створити окремий фонд, щоб потім виплачувати компенсації людям, які постраждали. Бо дівчата є однозначно жертвами воєнного злочину», — каже Бєлоусов.

За словами Юрія Бєлоусова, наразі вже зафіксовано 640 підозрюваних серед вищого керівництва Російської Федерації.

«Ми документуємо все, щоб можна було притягти Путіна і всіх, хто до цього причетний, до відповідальності. Це сотні людей. Наразі у нас є велика справа проти вищого керівництва РФ. Вже є 640 підозрюваних осіб. Вже за ними йде пошук майна», — додає представник ОГ.

Читайте також: Викраденим росіянами дітям надають статус постраждалих від торгівлі людьми, — представниця Уповноваженого з прав дитини