Військова частина 3078 Нацгвардії планує замовити 15 тисяч літніх польових костюмів у фірми «Астра Люкс» за понад 15 мільйонів гривень. Як з’ясувало «Слідство.Інфо», ця компанія фігурувала щонайменше в трьох кримінальних справах, зокрема, щодо несплати податків.

Повідомлення про намір укласти договір з цією фірмою нацгвардійці оприлюднили на порталі публічних закупівель Prozorro 10 липня.

Зауважимо, що закупівля відбувалася на конкурсній основі. У ній взяли участь 11 компаній, жодна з яких не знижувала ціни під час торгів. Відтак «Астра Люкс», відповідно до умов закупівлі, має поставити військовим костюми у три черги по 5 тисяч пар — через 30, 60 та 80 днів після укладення договору. За це фірма отримає майже 15,2 мільйона гривень.

Як з’ясувало «Слідство.Інфо», компанія «Астра Люкс» фігурувала щонайменше в трьох кримінальних провадженнях. Зокрема, у справі про підроблення документів, відмивання коштів та фіктивне підприємництво, яку правоохоронці розслідували з листопада 2017 року.

За даними слідчих управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генпрокуратури, які розслідували цю справу, «Астра Люкс» мала фінансові операції з підприємствами з ознаками фіктивності.  На думку слідства, це може свідчити про пособництво в умисному ухиленні від сплати податків. Про цю справу ми довідалися з ухвали Печерського районного суду Києва від 16 травня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фірма-«улюбленець» МВС продасть Нацполу 150 нових Renault Duster на 15% дорожче, ніж торік

Також ця фірма фігурувала у справі про зловживання службовим становищем посадовцями Міністерства оборони при закупівлі спорядження для військових. Розслідування цієї справи з вересня 2016 року здійснювало Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

Як з’ясували детективи НАБУ, «Астра Люкс» й низка інших фірм пропонували Міністерству оборони зимові куртки та штани на 70 відсотків дорожче, ніж департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України. «Що може свідчити про змову учасників та умисне порушення конкурентного законодавства з метою отримання неправомірної вигоди шляхом завищення ринкової вартості предмету закупівлі», — йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду Києва від 24 травня 2017-го.

Крім того, «Астра Люкс» фігурувала у справі щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. За даними слідчих слідчого управління фінансових розслідувань Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Києва, службовці фірми «Астра Люкс» у жовтні 2012-го — грудні 2014 року не сплатили податків на суму майже 4,5 мільйона гривень. Про це ми довідалися з ухвали Солом’янського районного суду Києва від 12 лютого 2016 року.

Зауважимо, що фірма «Астра Люкс» існує з 1995 року. Її власниця — Ольга Сергеєва — у 2009 році очолювала фракцію Партії регіонів у Солом’янській райраді столиці. За даними аналітичної системи «Zакупівлі», з 2009 року ця компанія уклала з держзамовниками майже 500 угод на суму понад 1 мільярд гривень. Серед основних її замовників: Міноборони, Нацполіція, Нацгвардія.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», Національна гвардія закупить 15 тисяч індивідуальних медичних аптечок на загальну суму 15,5 мільйона гривень у компанії «АВ-Фарма». Раніше вона фігурувала в розслідуванні нашої агенції щодо неякісних турнікетів, які постачали українським військовим у зону бойових дій.