Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні при Раді ООН з прав людини опублікувала чергову доповідь про свою діяльність. У звіті комісії йдеться про розслідування злочинів російських військових щодо українських дітей, зокрема їхньої депортації у Росію.

Про це йдеться у доповіді незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні при Раді ООН з прав людини. 

Під час своєї доповіді Раді з прав людини у Женеві (Швейцарія) 25 вересня 2023 року незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні при Раді ООН з прав людини зазначила, що продовжує розслідувати справи вивезення українських дітей з окупованих територій у Росію.

«Серед багатьох подій, що мають руйнівні наслідки для дітей, комісія продовжує розслідувати окремі ситуації, пов’язані з ймовірним вивезенням російською владою неповнолітніх без супроводу дорослих до РФ», — йдеться у доповіді.

Також комісія зазначила, що висловлює жаль з приводу відсутності «ясності та прозорості щодо інформації стосовно повного обсягу, обставин та категорій вивезених дітей».

Окупанти насильно депортують українських дітей і намагаються знищити їхню культурну ідентичність.

«Слідство.Інфо» давно займається розслідуваннями про депортованих українських дітей і встановленням причетних до цього колаборантів та російських військових. 

За офіційною інформацією, Росія вивезла понад 19,5 тисяч дітей, з них вдалося повернути лише 386 осіб. Росіяни намагаються знищити майбутнє України, стираючи дітям ідентичність і приналежність до української нації. Лише на Херсонщині 1009 з 2623 українських дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування перебувають на тимчасово окупованих територіях або в Криму. 

Раніше журналісти «Слідства.Інфо» презентували фільм-розслідування «Втеча від росіян» про українських дівчат, які обманом були вивезені росіянами на непідконтрольну територію України та утримувалися там в умовах, які нагадують полон. Цей фільм дозволяє на власні очі побачити, в яких умовах окупанти утримують викрадених українських дітей. Журналісти зібрали важливі докази, які можна буде долучити до судового процесу не лише над російським диктатором Владіміром Путіним, а й над безпосередніми виконавцями його злочинних наказів. 

Читайте також: «Змушують любити Путіна і дякувати йому за порятунок»: як Росія викрадає українських дітей.