Головою Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя при Вищій раді правосуддя (ВРП) вдруге обрали Віктора Матвійчука. Раніше його «ловили» на недекларуванні елітного майна та обвинувачували у втраті 18 мільйонів державних гривень.

Про призначення Матвійчука пресслужба ради повідомила 11 вересня.

Це вже друге його призначення на посаду голови Комісії. Вперше Матвійчука обрали на цю посаду в серпні минулого року, а у травні 2019-го він став членом ВРП. До цього чоловік працював у прокуратурах Херсонської та Дніпропетровської областях та навіть у 2015 році очолював останню.

Як розповідає PROSUD, Матвійчука звинувачували в корупційному скандалі, пов’язаному з крадіжкою 62 тисяч труб, через що держава втратила 18 мільйонів гривень. Кримінальне провадження порушила Херсонське відділення СБУ, але в підсумку справу передали у Миколаївську прокуратуру, де інцидент визнали не крадіжкою, а «реконструкцією» зрошувальної системи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВРП не дозволила взяти під варту суддю, підозрюваного у хабарництві

У своїй декларації Матвійчук вказав дружину Людмилу. У власності подружжя земельна ділянка на Херсонщині площею один гектар та дві квартири в самому Херсоні. Дружині належить одна з них — на 155 квадратних метрів та вартістю, відповідно до декларації, 127 тисяч гривень.

Інша квартира, площею майже 300 квадратів, належить самому Віктору Матвійчуку. У 2008 році він отримав її від Херсонського виконкому, а отже, як зазначають, активісти, це було службове житло, яке Матвійчук приватизував. Також у Херсоні в подружжя є два гаражі, паркінг (так вказано в декларації) та офісне приміщення в Херсоні на понад 150 квадратних метрів. 

Також Матвійчуки володіють нерухомістю в Києві. Зокрема, дружина має квартиру на майже 200 квадратних метрів вартістю понад 10 мільйонів гривень. Також подружжя задекларувало у столиці машиномісце, гараж та нежитлове приміщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авто за 800 тисяч і 3 квартири — до ВРП йде суддя з непрозорими статками

В автобіграфії кандидата на посаду члена ВРП Віктор Матвійчук написав, що має доньку Аліну Матвійчук, яка станом на 2019 рік була студенткою Одеської юридичної академії. Як з’ясували у PROSUD, дівчина придбала в Одесі квартиру на 142 квадратних метри, що знаходиться на відстані 15 хвилин пішки до моря, а також два паркомісця. За підрахунками активістів, нерухомість могла коштувати студентці близько п’яти мільйонів гривень.

Також Віктор Матвійчук користується автомобілем Volkswagen Touareg 2010 року випуску, яка належить його синові Денису. Вартість автівки, відповідно до декларації — більше 650 тисяч гривень.

За минулий рік подружжя Матвійчуків отримало понад 7,7 мільйонів гривень доходу. З них понад два мільйони — зарплата Віктора Матвійчука у Вищій раді правосуддя. Ще 4,35 мільйонів отримала Людмила Матвійчук від продажу нерухомості. На банківських рахунках Матвійчуки зберігають 327,5 тисяч гривень, 864 євро та 253 долари. Також торік Людмила Матвійчук отримала понад 10 мільйонів гривень позики в компанії «Губинихский известковий завод», у якій працювала станом на торік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський призначив у ВРП екссуддю, яка визнала законною угоду про базування флоту РФ у Криму

Нагадаємо, 1 вересня Національне антикорупційне бюро опублікувало чергову порцію записів нібито з кабінету голови Окружного адміністративно суду Києва Павла Вовка, які стосуються його зв’язків з Вищою радою правосуддя та впливу на рішення цього органу. За даними НАБУ, Павло Вовк міг організувати подання штучних скарг до ВРП на непідконтрольних йому суддів з ОАСК та Верховного Суду.