Підозрюваний у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк допомагав люстрованому прокурору Олександру Колесниченку поновитися на посаді й отримати компенсацію в 442 тисячі гривень за вимушений прогул.

Про це йдеться у новому відеоблозі «Слідства.Інфо».

Згідно з аудіозаписами, які приховано велися в кабінеті Павла Вовка й потрапили до журналістів «Слідства.Інфо», голова Окружного адмінсуду міг неодноразово впливати на суддів, аби ті ухвалювали потрібні для нього та його оточення рішення.

24 квітня 2019 року Вовк спілкувався у своєму кабінеті з, імовірно, колишнім заступником прокурора Солом’янського району Києва Олександром Колесниченком. Після Революції Гідності його люстрували та звільнили з органів прокуратури. Зауважимо, що Олександр Колесниченко є сином ексголови Вищої ради юстиції Володимира Колесниченка, який також, імовірно, фігурував на прихованих записах із ОАСКу.

Між Вовком та Колесниченком-молодшим відбувся наступний діалог:

Вовк: Ты был кем? Першим заступником?
Співрозмовник: Да. Но меня «казнили» за то, что я был заступником.
Вовк: А зараз є посада першого заступника?
Співрозмовник: Да.
Вовк: Все, ты просишь поновити на посаду першого заступника прокуратури номер такой-то, але обосновываешь тем, что это та самая прокуратура, яка виконує ті самі функції. Це, фактично, реорганізація відбулася. Прокуратура Соломенская стала прокуратурой номер 7.

Суддя Вовк обіцяє люстрованому прокурору, що Окружний адмінсуд ухвалить рішення на його користь.

«Если ты подаешь, то мы в любом случае поновляем — раз. Потом отдадим ответчику, залучим Мін`юст — два. Значит, дочекаємся от них відповіді, три. А это минимум по 15 діб. То есть, если ты подашь сегодня-завтра, то тогда на конец мая, теоретически, все будет», — запевнив співрозмовника суддя Павло Вовк.

Згідно з документами в судовому реєстрі, 30 травня суддя Окружного адмінсуду Києва Володимир Келеберда ухвалив поновити люстрованого прокурора на посаді й виплатити йому з державного бюджету компенсацію в розмірі 442 тисячі гривень за час вимушеного прогулу.

У розмові з журналістом «Слідства.Інфо» експрокурор Колесниченко заперечив, що зустрічався з Павлом Вовком і обговорював із ним поновлення на посаді.

Після поновлення Олександр Колесниченко пропрацював у прокуратурі трохи більше року, після чого подав декларацію про звільнення й балотувався до Черкаської обласної ради.

Фото профілю Колесниченка на його сторінці в Facebook

«Плівки Вовка»

У 2019 році детективи Національного антикорупційного бюро оприлюднили записи розмов із кабінету Павла Вовка. Їхня публікація спровокувала скандал у суспільстві. «Плівки НАБУ» продемонстували, що цей суд впливав на роботу інших державних органів та ухвалював політично вмотивовані рішення.

«Слідство.Інфо» отримало нові записи з кабінету голови суду — раніше вони ніколи не публікувалися. З цих розмов журналісти дізналася про зв`язки Павла Вовка з міністром Арсеном Аваковим, заступником Генерального прокурора Романом Говдою, а також про спроби уникнути звільнення й наміри ухвалити те чи інше судове рішення на основі особистих мотивів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва

Також, як дізналася наша агенція із записів, голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк у період президентських виборів у 2019 році міг спілкуватися з наближеним на той час до Володимира Зеленського оточенням — зокрема, Андрієм Богданом. Після інавгурації Зеленського у травні минулого року Вовк, імовірно, навідувався до Офісу Президента.

Суд особливого значення

Окружний адмінсуд Києва займає особливе місце в українській владі, оскільки вирішує суперечки, що стосуються її центральних органів. До ОАСК звертаються і топ-посадовці, й впливові бізнесмени. На суддів та голову суду  не раз надходили скарги до Вищої раду правосуддя — органу суддівського самоврядування, який виконує також функції дисциплінарного контролю. Суддя Євгеній Аблов навіть був відсторонений від посади — однак невдовзі повернувся до справ.

В українському суспільстві вже неодноразово піднімалось питання про ліквідацію чи реформування ОАСКу. Петиція із закликом розпустити скандальний суд набрала на сайті Президента України необхідні для розгляду ним 25 тисяч голосів. Президент у відповідь «доручив розпочати відповідні консультації з Вищою радою правосуддя».