Чиновниця Держслужби України з питань праці разом із депутатом від «Слуги народу» під пиво й цигарки вигадують скарги на підприємців від неіснуючих людей. Потім відповідні органи використовують ці сфабриковані папірці, аби «кошмарити» бізнес.
Про це йдеться у відеоблозі «Таємниці Слідства».
Журналісти «Слідства.Інфо» опублікували відео, на якому головна інспекторка Держпраці Дніпропетровської області Світлана Мельничук за участі депутата Новомосковської міськради від партії «Слуга народу» Сергія Алєксєйчєнка вигадують заяви та скарги від неіснуючих людей — нібито працівників певних ФОПів — про порушення з боку роботодавців. На підставі цих вигаданих заяв Світлана Мельничук потім приходить до підприємців із позаплановими перевірками.
Зокрема, журналісти виявили, що під час такого «брейнсторму» чиновниця, депутат та їхній знайомий вигадали скаргу від нібито працівника ФОП Самєдов, який має магазини з халяльними продуктами у Дніпрі. У вигаданій заяві «працівник Коваленко», який «працює» обвальщиком м’яса, просив перевірити свого роботодавця через неофіційне працевлаштування.
Вже через два тижні після сфабрикованого доносу Світлана Мельничук завітала до ФОП Самєдов із перевіркою. Інформація про це міститься на офіційному сайті інспекцій. Підставою для перевірки зазначено «звернення працівника». У результаті 10-денної перевірки інспектори встановили порушення трудового законодавства, які тягнуть на сотні тисяч гривень штрафів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний кіберполіцейський приховав будинок у Києві за 7,5 мільйона гривень
У коментарі «Слідству.Інфо» підприємець Ельшан Самєдов підтвердив факт перевірок і виявлені порушення. Зокрема, він сказав, що порушенням було те, що стажер, який працював у магазині, не був працевлаштованим офіційно. «Ми його працевлаштували після цього», — зазначив Самєдов.
Сама Світлана Мельничук сказала «Слідству.Інфо», що ці ініційовані нею перевірки під вигаданими приводами — неправда й кинула слухавку.
Нагадаємо, наприкінці листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив уряду розробити заходи з економічної підтримки людей та бізнесу. Він, зокрема, розповів про «податкові канікули» та компенсації, які отримають дрібні підприємці, які постраждали через карантин. Рік тому президент також заявляв про мораторій на перевірки малого бізнесу.