Головна інспекторка Держпраці Дніпропетровської області Світлана Мельничук, яка вигадувала заяви та скарги від неіснуючих людей, на підставі яких потім приходила до ФОПів із перевірками, звільнилася. Заяву на звільнення вона написала 11 грудня — в день виходу розслідування «Слідства.Інфо».

Про це «Слідству.Інфо» повідомило Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області у відповіді на запит.

Того ж дня, як ідеться у відповіді відомства, було видано наказ про звільнення чиновниці.

Зауважимо, що у своєму запиті ми поцікавилися реакцією Головного управління Держпраці Дніпропетровщини на факти, оприлюднені у відеоблозі нашої агенції. Минулої п’ятниці, 11 грудня «Слідство.Інфо» опублікувало відео, на якому Світлана Мельничук вигадує заяви та скарги від неіснуючих людей — нібито працівників певних ФОПів — про порушення з боку роботодавців. Ми з’ясували, що на підставі цих вигаданих заяв Світлана Мельничук потім приходить до підприємців із позаплановими перевірками.

Також, як свідчить опубліковане нами відео, «фейкові» заяви Мельничук вигадувала за участі депутата Новомосковської міськради від партії «Слуга народу» Сергія Алєксєйчєнка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловік новопризначеної судді Шевченківського райсуду Києва має бізнес у москві й сплачує там податки

Зокрема, журналісти виявили, що під час такого «брейнсторму» чиновниця, депутат та їхній знайомий вигадали скаргу від нібито працівника ФОП Самєдов, який має магазини з халяльними продуктами у Дніпрі. У вигаданій заяві «працівник Коваленко», який «працює» обвальщиком м’яса, просив перевірити свого роботодавця через неофіційне працевлаштування.

Вже через два тижні після сфабрикованого доносу Світлана Мельничук завітала до ФОП Самєдов із перевіркою. Інформація про це міститься на офіційному сайті інспекцій. Підставою для перевірки зазначено «звернення працівника». У результаті 10-денної перевірки інспектори встановили порушення трудового законодавства, які тягнуть на сотні тисяч гривень штрафів.

У коментарі «Слідству.Інфо» підприємець Ельшан Самєдов підтвердив факт перевірок і виявлені порушення. Зокрема, він сказав, що порушенням було те, що стажер, який працював у магазині, не був працевлаштованим офіційно. «Ми його працевлаштували після цього», — зазначив Самєдов.

Сама Світлана Мельничук сказала «Слідству.Інфо», що ці ініційовані нею перевірки під вигаданими приводами — неправда й кинула слухавку.

Також ми розповідали, що Світлана Мельничук їздить на елітному авто Lexus RX350 та мешкає в подарованому будинку майже у центрі Дніпра. Водночас єдиним джерелом її доходів є зарплата на державній посаді.