Чинний депутат Одеської обласної ради Євген Філонов, обраний за списками проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ), кілька років тому одружився з донькою так званого «прем’єра» самопроголошеного Придністров’я Олександра Розенберга. Нещодавно Парламентська асамблея Ради Європи визнала цей регіон зоною російської окупації. Відтак, такий зв’язок придністровського «чиновника» з українським депутатом може загрожувати державній безпеці України.

Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо» та RISE Moldova: «Українські паспорти придністровських сепаратистів».

54-річний громадянин України Олександр Розенберг очолив «уряд» Придністров’я наприкінці травня. Його кандидатуру запропонував інший придністровський чиновник із українським паспортом, прописаний в Одесі, так званий «президент» Придністров’я Вадим Красносельський.

Журналістам вдалося отримати дані про перетин українського кордону Олександром Розенбергом та членами його родини у 2017-2020 роках. Чинний «прем’єр» Придністров’я, його дружина, син та брат упродовж чотирьох років регулярно бували в Україні. Найчастіше вони в’їжджали через придністровську ділянку кордону між Україною та Молдовою. Сам Розенберг використовував для поїздок паспорт громадянина України для виїзду за кордон із серією та номером CD 038088.

Та поїздки — не єдине, що поєднує родину Розенбергів з Україною. Аналізуючи соцмережі, журналістам вдалося встановити, що 27-річна дочка так званого «прем’єра» Придністров’я, Валентина, вийшла заміж за 34-річного одесита Євгена Філонова. За даними аналітичної системи YouControl, Філонов контролює групу компаній, що працюють у різних галузях: будівництво, нерухомість, фінансові послуги, торгівля різноманітними товарами.

Крім того, Філонов — ще й чинний депутат Одеської обласної ради, причому обраний був за списками проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ).

Є низка випадків, коли представники ОПЗЖ після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну почали співпрацювати з окупантами. А одного з її лідерів та кума Путіна Віктора Медведчука українські правоохоронці затримали у квітні під час спроби втекти з України. Діяльність самої партії заборонили, хоча це рішення ще може бути оскаржене.

Як розповів «Слідству.Інфо» генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун, ватажків придністровської псевдореспубліки, які відвідують територію України і мають українське громадянство, слід притягати до відповідальності за українськими законами.

«Я думаю, що нам треба порушувати кримінальні справи проти сепаратизму і притягати цих людей до відповідальності. Тому що вони громадяни України і вони, порушуючи наші закони, підіграють країні-агресору. І судити їх, і затримувати як громадян України — вони ж отримали українські паспорти. І пропрацювати це не тільки з ними, але й із їхніми родичами», — вважає Ягун.