В Одеській міськраді залишаються депутати заборонених партій ОПЗЖ та «Партії Шарія», які відверто підтримували Росію та після повномасштабного вторгнення просили Зеленського стати на коліна перед диктатором Путіним.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо»: «Кожен голос за ОПЗЖ — куля в спину ЗСУ»: чому проросійські депутати досі в Одеській міськраді

Журналісти «Слідства.Інфо» дізналися, що проросійські політики від заборонених ОПЗЖ та «Партії Шарія» досі залишаються чинними депутатами в Одеській міськраді, попри свої зрадницькі заяви. Хоча вони не ходять на сесії і, за інформацією журналістів, взагалі виїхали з міста.

Навіть тепер, коли Росія веде повномасштабну війну проти України, виглядає так, ніби міський голова Одеси Геннадій Труханов не проти участі відверто проросійських депутатів у голосуванні.

«Ми бачимо, що тут в нас є по відеозв’язку депутат Фрейман, який викидав прапорці (кольорів прапора України, — ред.), депутат Гіганов, який 24 лютого казав, що взагалі потрібно стати на коліна перед Путіним і просити помилування. Яке моральне право ці депутати мають зараз голосувати дистанційно? А може вони взагалі в Москві», — заявив депутат міськради Петро Обухов на сесії 29 червня 2022 року.

Після заборони проросійських партій депутати ОПЗЖ в Одеській міськраді розділились на кілька нових груп: «Українська мрія» та «За життя та мир». До складу першої увійшли 5 депутатів. До другої — 11, зокрема Віталій Саутенков, Віктор Баранський. Останній, за даними експертів з «Атестації депутатів місцевих рад», не відвідав засідання жодної сесії за минулий рік.

В облраді «шарійці» перейшли в нову групу ППШ, яка фактично дублює колишню назву (виглядає як абревіатура від «Політична партія Шарія», — ред.), тому виникає запитання: що змінилось після заборони проросійських партій та чому їхні депутати досі чинні.

«Згідно з нашим законодавством, немає прямого взаємозв’язку між забороною партії і ліквідації мандатів обраних осіб від цієї партії. Тобто депутати, які обрані від цієї партії як до Верховної Ради України, так і до місцевих рад, — залишаються», — пояснив голова одеського «Комітету виборців України» Анатолій Бойко.

Як зазначив Бойко, заборона діяльності проросійських партій — це маркер, як суспільству дивитись на цих політиків.

Активіст з Чорноморська Валентин Ткачук зазначив, що якщо в деяких громадах позбавити мандатів всіх депутатів від заборонених партій, то робота міської ради може бути заблокована через відсутність кворуму (найменшої необхідної кількості голосів, ред.).

Однак це не стосується Одеської міськради. Анатолій Бойко пояснює, що позбавлення мандатів депутатів від ОПЗЖ та «Партії Шарія» не загрожує діяльності ради: «Бо в нас є «Слуга Народу», в нас є «Довіряй ділам», «Європейська Солідарність». Сукупна кількість голосів, яких достатньо для того, щоб рада залишилась чинною. Тому немає цієї загрози, але є складна процедура, яку сьогодні ні в кого немає політичної волі реалізувати».

Журналісти запитали у секретаря міськради Ігоря Коваля, чому Гіганова та Фреймана досі не позбавили мандата, однак він проігнорував це запитання.

«Питання тут насправді в тому, що нам робити далі, бо маємо процеси, коли депутати від ОПЗЖ, «Партії Шарія» виходять з фракції, але вони не збираються йти з політики. Кожен з нас має розуміти свою відповідальність. Я вважаю, що кожен голос, відданий за ОПЗЖ — це куля просто в спину ЗСУ», — каже Анатолій Бойко.