Управління справами Верховної Ради планує замовити капітальний ремонт аварійної будівлі у центрі Києва за 95 мільйонів гривень компанії «Саті-Нова Союз». Вона належить депутату Вишгородської міськради 2015-2020 років від Блоку Петра Порошенка Михайлу Підвисоцькому й фігурувала у кримінальному провадженні щодо несплати податків.

Як довідалося «Слідство.Інфо», повідомлення про намір укласти договір із цією компанією Верховна Рада опублікувала 4 грудня на порталі публічних закупівель Prozorro.

Будівля, яка перебуває на балансі Управління справами Верховної Ради, розміщена за адресою «провулок Рильський, 8», що поряд із Софійською площею Києва. Вона має вісім поверхів. Як свідчить тендерна документація, підрядник повинен виконати демонтажні, ремонтно-оздоблювальні, фасадні, монтажні роботи тощо.

Завершити капітальний ремонт будівлі планують до кінця 2021 року. 14,5 мільйона гривень підрядник отримає ще в цьому році як попередню оплату. А надалі — вже за результатами виконаних робіт.

У цій закупівлі брали участь п’ять компаній, які запропонували ціну від 93,2 до 115 мільйонів гривень. Пропозиція компанії «Саті-Нова Союз» була третьою, однак пропозиції двох інших учасників, які пропонували нижчу ціну, тендерний комітет відхилив. Ці компанії начебто не надали необхідних документів.

Будівля Верховної Ради в провулку Рильському, 8 у Києві. Фото з сайту 2gis.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада планує купити 10 Toyota Camry по 900 тисяч гривень

Фірма «Саті-Нова Союз», з якою Управління справами Верховної Ради планує укласти договір, належить Михайлу Підвисоцькому. З 2015-го по 2020-й рік він був депутатом Вишгородської міської ради від Блоку Петра Порошенка.

Судячи з даних аналітичної системи Bi.Prozorro, компанія почала перемагати на публічних закупівлях із вересня 2019 року. З того часу вона уклала договорів на майже 175 мільйонів гривень. Замовниками компанії Підвисоцького були Міжнародний аеропорт «Бориспіль», Національна служба здоров’я, управління районних державних адміністрацій у Києві.

При цьому, як довідалося «Слідство.Інфо», компанія «Саті-Нова Союз» фігурувала у кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати податків. За даними слідства, фірма ексдепутата мала взаємини з компаніями, причетними до схеми фіктивного підприємництва у 2017-2018 роках. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 10 серпня 2018 року.

Як повідомляло видання «Наші гроші», це вже третя спроба Верховної Ради провести закупівлю на ремонт цього приміщення. У жовтні 2019-го та в лютому 2020 року два тендери скасували через скорочення видатків.

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що Управління справами Верховної Ради у 2016-2019 роках закупило робіт, товарів та послуг на суму майже 349 мільйонів гривень. Із них угоди на 49,3 мільйона гривень уклали із двома фірмами, які на той час фігурували в кримінальних провадженнях.