Аудитори почали перевірку закупівлі Києвом чотирьохсот камер для розпізнавання людей з температурою на суму близько 65 мільйонів гривень.

Як з’ясувало “Слідство.Інфо”, наказ про моніторинг Північного офісу Держаудитслужби опублікували на порталі публічних закупівель Prozorro 6 квітня.

Підставою для перевірки стало виявлення автоматичною системою моніторингу ознак порушень закону у цій закупівлі. Зокрема аудитори зауважили, що замовник уклав договір з постачальником без конкурсу. Хоча відповідно до закону, якщо вартість товарів або послуг перевищує 200 тисяч гривень, то потрібно проводити аукціон.

Тепер упродовж п’ятнадцяти робочих днів Держаудитслужба має здійснити перевірку і надати свій висновок щодо законності цієї закупівлі. У разі виявлення порушення замовник повинен усунути їх упродовж трьох днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Київ закупив камери для розпізнавання людей з температурою — дані передаватимуть поліції

Договір на закупівлю камер, відповідно до оголошення на Prozorro,  уклали в межах боротьби з COVID-19. Як зазначають аналітики Prozorro, нині в Україні діє так званий “антикоронавірусний” закон, який дозволяє закуповувати без конкурсу визначений перелік товарів та послуг для протидії COVID-19. Утім, камери для розпізнавання людей з температурою до цього переліку не входять.

Як раніше розповів “Слідству.Інфо” керівник департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської держадміністрації Юрій Назаров, дані з камер будуть надходити, зокрема, до представників Національної поліції, що дасть можливість правоохоронцям фіксувати порушення киянами режиму самоізоляції.

Раніше “Слідство.Інфо” повідомляло, що Міністерство охорони здоров’я у декілька разів перебільшує можливості лабораторій тестувати на коронавірус. У МОЗ заявляють про здатність українських державних лабораторій щоденно опрацьовувати сотні, а в деяких випадках — навіть тисячі проб на коронавірус для ПЛР-тестів. За підрахунками фахівців і журналістів, цей показник є суттєво перебільшеним.