Вищий антикорупційний суд продовжив на два місяці строки розслідування справи щодо голови Окружного адмінсуду Києва та інших суддів цього суду, яких підозрюють, зокрема, у спробі захоплення влади в Україні. 

Відповідну ухвалу оголосив суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк на засіданні 15 грудня, повідомляє журналіст «Слідства.Інфо». 

Згідно рішення суду, розслідування цього кримінального провадження продовжили на два місяці, до 17 березня 2021 року. 

Прокурори і детективи просили продовжити терміни розслідування, бо ще не готові всі експертизи, які мають стати доказами в цій справі. Зокрема, йдеться про фоноскопічну експертизу голосів підозрюваних суддів, комп’ютерно-технічну експертизу та інші.

Адвокати підозрюваних, навпаки, просили не продовжувати строки розслідування. 

Судове засідання тривало кілька днів. І адвокати, і прокурори подали ряд відводів судді Андрію Біцюку. Зокрема, бо вважають його упередженим при розгляді цього кримінального провадження. Однак, суддя Біцюк все ж залишився в процесі.

Нагадаємо, 6 січня Вищий антикорупційний суд відмовився продовжувати розслідування кримінального провадження щодо створення злочинної організації і захоплення влади, у якому фігурує голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. 

У суді пояснили, що повернули клопотання про продовження строку розслідування справи «через його невідповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу», зазначило видання «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАЄМНІ ЗУСТРІЧІ, ТЕЛЕФОННІ РОЗМОВИ Й ПУБЛІЧНА МОВЧАНКА: ІСТОРІЯ СТОСУНКІВ КОМАНДИ ЗЕЛЕНСЬКОГО З ОКРУЖНИМ АДМІНСУДОМ КИЄВА

Напередодні суд також відмовився примусово доставити на засідання суддю Вовка, який відверто ігнорує засідання у його ж справі. Попри те, що на відео НАБУ зафіксовано, як детективи оголошують підозрюваному повістку про виклик, а той викидає її з автомобіля.

Нагадаємо, журналісти «Слідства.Інфо» опублікували розслідування щодо голови Вищого антикорсуду Олени Танасевич. У розслідуванні йдеться, що Танасевич відвідувала Київський інститут інтелектуальної власності та права НУ «Одеська юридична академія» саме того вечора, коли там розважалися одіозні судді. Серед інших на передноворічній вечірці був голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. Саме суд, який очолює Танасевич, розглядає справу підозрюваного Вовка. 

Окружний адмінсуд Києва займає особливе місце в українській владі, оскільки вирішує суперечки, що стосуються центральних її органів. До ОАСК звертаються і топ-посадовці, й впливові бізнесмени. На суддів та голову ОАСК не раз надходили скарги до Вищої раду правосуддя — органу суддівського самоврядування, який виконує також функції дисциплінарного контролю. Суддя Євгеній Аблов навіть був відсторонений від посади — однак невдовзі повернувся до справ.

Торік і цього літа Національне антикорупційне бюро України оприлюднило аудіозаписи, де голоси, схожі на голоси Вовка, Аблова, Погрібніченка та інших співрозмовників вирішують, як вплинути на кадровий склад Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, як приймати рішення в інтересах потрібних людей в обмін на «спонсорство» і які справи порушувати самотужки — щоб здійснювати вплив на державу. Детально ці процеси описано в нашій статті«За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

В українському суспільстві вже неодноразово піднімалось питання про ліквідацію чи реформування ОАСКу. Петиція із закликом розпустити скандальний суд набрала на сайті Президента України необхідні для розгляду ним 25 тисяч голосів. Президент у відповідь «доручив розпочати відповідні консультації з Вищою радою правосуддя».

 

Хочете більше розслідувань про корупцію, зловживання та свавілля в українських судах? Підтримайте наш проект «Суддівські секрети: розслідування про українські суди» на «Спільнокошті»Публічність — те, чого бояться недоброчесні судді