Вищий антикорупційний суд України відмовився продовжити строки розслідування кримінального провадження стосовно голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та інших суддів цього суду. Відтак, у детективів залишився один день, аби завершити розслідування цієї справи. 

Відповідне рішення ухвалив суддя ВАКС Андрій Біцюк на засіданні 17 березня, повідомляє «Слідство.Інфо» з посиланням на трансляцію із засідання суду. 

«Відмовити у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування… Ухвала оскарженню не підлягає», — ухвалив суддя Біцюк. 

Як повідомив у коментарі «Слідству.Інфо» прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Сергій Козачина, у цьому кримінальному провадженні ще не готові, зокрема, експертизи голосів суддів, які були зафіксовані на «прослушці» кабінетів Окружного адмінсуду Києва. 

Примітно, що цього ж дня, 17 березня, Вища рада правосуддя покарала суддю ВАКС Андрія Біцюка, повідомляє «Центр протидії корупції». Зокрема, йому винесли офіційне попередження як судді. Детективи НАБУ неодноразово заявляли, що підозрюваний суддя Вовк має великий вплив на Вищу раду правосуддя. Зокрема, це було зафіксовано на записах розмов у кабінетах Окружного адмінсуду Києва. 

Раніше, 15 березня, Вищий антикорупційний суд зупинив судове провадження на час розшуку голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Його вкотре не змогли знайти і примусово доправити до суду, щоб обрати запобіжний захід. Епопея з пошуку та спроб доправлення до суду тягнеться вже кілька місяців. 

1 лютого детективи Національного антикорупційного бюро вже вдруге зловили підозрюваного суддю Вовка і вручили йому повістку до суду. Вовк регулярно ігнорує судові засідання та не ходить на допити до НАБУ. 

Вперше Вовка зловили на передноворічній вечірці, яку організував екс-регіонал та президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов. Журналісти «Слідства.Інфо» дізналися, що на тій самій вечірці була і голова Антикорупційного суду Олена Танасевич. Примітно, що саме суд Танасевич розглядає справу підозрюваного Вовка та інших суддів Окружного адмінсуду Києва.  

Менш ніж за два тижні після цього, на початку січня, Вищий антикорупційний суд відмовився примусово доставити на засідання підозрюваного суддю Павла Вовка, який відверто ігнорує засідання у його ж справі. Попри те, що на відео НАБУ зафіксовано, як детективи оголошують підозрюваному повістку про виклик, а той викидає її з автомобіля. 

Окружний адмінсуд Києва займає особливе місце в українській владі, оскільки вирішує суперечки, що стосуються центральних її органів. До ОАСК звертаються і топ-посадовці, і впливові бізнесмени. На суддів та голову ОАСК не раз надходили скарги до Вищої ради правосуддя — органу суддівського самоврядування, який виконує також функції дисциплінарного контролю. Суддя Євгеній Аблов навіть був відсторонений від посади — однак невдовзі повернувся до справ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАЄМНІ ЗУСТРІЧІ, ТЕЛЕФОННІ РОЗМОВИ Й ПУБЛІЧНА МОВЧАНКА: ІСТОРІЯ СТОСУНКІВ КОМАНДИ ЗЕЛЕНСЬКОГО З ОКРУЖНИМ АДМІНСУДОМ КИЄВА

Торік і цього літа Національне антикорупційне бюро України оприлюднило аудіозаписи, де голоси, схожі на голоси Вовка, Аблова, Погрібніченка та інших співрозмовників вирішують, як вплинути на кадровий склад Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, як приймати рішення в інтересах потрібних людей в обмін на «спонсорство» і які справи порушувати самотужки — щоб здійснювати вплив на державу. Детально ці процеси описано в нашій статті «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

В українському суспільстві вже неодноразово піднімалось питання про ліквідацію чи реформування ОАСКу. Петиція із закликом розпустити скандальний суд набрала на сайті Президента України необхідні для розгляду ним 25 тисяч голосів. Президент у відповідь «доручив розпочати відповідні консультації з Вищою радою правосуддя».