У 2003-му році з легкої руки мерії інвестиційний конкурс на побудову у серці Києва велетенського готельно-офісного центру з паркінгом отримала компанія «Грааль».

проект

Для втілення зухвалих мрій забудовникові довелося знести будинки. Першою під знос пішла будівля на Хрещатику. Там, свого часу був відомий ресторан підприємства «Столичний», з однойменною назвою. Гендиректор підприємства Олег Коляда, переконаний: це було ні що інше – як рейдерство.

Чому? У 94-му році мерія вирішила створити на базі комунального підприємства – акціонерне товариство «Столичний». Через вісім років, у 2002-му акціонери вирішили оцінювати долю кожного не в акціях, а – грошах. Змінивши форму ЗАТ та ТОВ. Ще за два роки з’ясувалось – один з акціонерів був проти. Через суд він повернув підприємство до акцій. Свої заявлені збитки компенсував ними ж, що фактично зробило його єдиним акціонером. Перше і єдине рішення цього акціонера – призначення голови правління. Цю роль він віддав – Євгену Гарькуші. З два місяці новообраному голові правління вдалося розпродати всю нерухомість підприємства, довівши його до банкрутства. Всі попередні акціонери про менеджерській бліц-криг дізналися постфактум.

Договір ХрещатикЗа договором купівлі-продажу будівля на Хрещатику, 5Д 14 лютого 2004-го відійшла ТОВ «Українська інвестиційна компанія» за 178 908 гривень. Згодом нерухомість опинилася у власності ТОВ «Грааль». Журналістам вдалося встановити: за забудовником стояло місце плече брата колишнього екс-міністра освіти Дмитра Табачника – Михайла, відомого своїми амбітними проектами по всьому Києву.

зозуля

Проте цієї ділянки братові екс-мінстіра освіти було замало. Журналісти з’ясували: колись культовий ресторан «Зозуля» на Парковій алеї, 16, яким також володіло підприємство «Столичний», забрали за аналогічною схемою.

Далі парк1

далі парк2

«Наразі там зустрічає новий сезон ресторан-караоке «Dali Park», що належить чоловікові співачки Ані Лорак Мурату Налчаджиоглу»

Договір Паркова

Договір купівлі-продажу об’єкту на Парковій дорозі, 16 свідчить про те, що 18 лютого його за 15 324 гривні продали ТОВ «Профіль». І знову ниточки виводять на фірми Михайла Табачника.

Так, у 2007-му в число співзасновників «Профіля» увійшла фірма «Інвест-Консалт». Остання, в свою чергу, була співзаснована рядом людей, серед яких сам Михайло Табачник, Олексій Кононенко і Ігор Черненко – генеральний директор «ТІКО-Констракшен».

Директором «Профілю» на момент продажу будівель на Парковій був Олексій Янов. Його повний тезка працював директором юридичної фірми, котра свого часу обслуговувала і компанію Михайла Табачника. За часи перебування Дмитра Табачника на посаді міністра освіти, людина з таким же ПІБ була призначена першим заступником Голови Державної служби інтелектуальної власності України. Остання на той момент знаходилася у віданні якраз таки Міністерства освіти.

У телефонній розмові Олексій Володимирович розповів, що пам’ятає об’єкт на Парковій і фірму «Профіль», не спростовує своє знайомство з Михайлом і Дмитром Табачникам. Але… не пам’ятає, чи був колись директором ТОВ «Профіль».

«Ми сім років боролися при тодішній владі – ми будинок відстояли. Самі розумієте, боротися проти Табачника при владі Партії регіонів було дуже важко. Но ми відстояли. При теперішній владі, вже Табачника нема, а ми відстояти не можемо. Просто не можемо», – говорять ті, хто і нині сподівається на справедливість.

МАРІЯ ЗЕМЛЯНСЬКА, МАКСИМ ОПАНАСЕНКО, Бюро журналістських розслідувань “Свідомо” для проекту “Слідство.Інфо”