За кілька днів Україна обиратиме нового президента, у деяких містах – ще й мерів та депутатів. Серед кандидатів чимало осіб,  пов’язаних з різними оборудками та злочинами. При цьому вчорашні корупціонери користуються активною підтримкою фаворитів президентських перегонів.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, кандидат у президенти України:

– Народився новий народ, який не буде більше терпіти корупції!!! Який не буде більше терпіти хабарів та злочинів, брехні і обману!!!

На мітингах в обласних центрах фаворит президентських перегонів Порошенко пафосно закликає ненавидіти корупцію разом. Водночас у Києві Петро Олексійович неофіційно надає підтримку найбільшим корупціонерам, яких тільки бачила столиця. Вічно молода команда Черновецького знову рветься до влади. Алла Шлапак, колишня співголова фракції блоку Черновецького у Київраді, йде в міські депутати за округом №35. Саме завдяки їй проходило розкрадання землі та майна в столиці. Алла Шлапак підстрахувалася – знайшла собі впливово покровителя і впала на хвіст його рейтингу.

Ось передвиборчий плакат Алли Шлапак. Згори на ньому наклеєно: «Жити по-новому. Петро Порошенко», що доводить, що молода команда Черновецького зараз іде в тісній зв’язці з командою Петра Порошенка.

Три з половиною тисячі гектарів землі на суму в 75 мільярдів гривень, шістдесят вісім тисяч квадратних метрів  адмінбудівель – саме стільки майна втратили кияни через діяльність екс-мера Черновецького та його молодої команди. А ще підприємства Київгаз, Київхліб, Київенерго, та Київводоканал, які Черновецький і компанія вивели з власності міської громади. Як лідер фракції Черновецького, саме Шлапак забезпечувала необхідні голоси в сесійній залі. Тепер в її офіційній біографії жодної згадки про екс-мера. Його замінила підтримка з боку Петра Порошенка. Штаб Шлапак буквально завалений агітматеріалами бізнесмена, які розповсюджуються спільно з її власними.

АНДРІЙ ШЛАПАК, брат та довірена особа кандидата Алли Шлапак:

– А Петро Олексійович дозволив використання його символіки, його агітпродукції?

– Ми ж не символіку використовуємо, це ж його агітпродукція, яка розповсюджується по всій Україні.

– У вас наліпки також ліпляться: «Алла Шлапак – Петро Порошенко», на стовпах, що це значить? 

– А ви маєте на увазі наліпки…

– Так, спільні.

– Алла Василівна… Фу, фу, фу…

– Як людина Петра Порошенка, виходить?

– Не то шо би, я не скажу, що людина Петра Порошенка… як підтримка її для команди Петра Олексійовича.

– І як підтримка Петра Олексійовича для Алли Василівни?

– Ну, да, да, можемо так сказати…

– І Петро Олексійович підтримує вашого кандидата.

– Я думаю, да.

Офіційно Порошенко і нащадки Черновецького не підтверджують свого тісного союзу. Але від доказів їхньої співпраці аж в очах мерехтить. Одна з працівниць команди Черновецького погодилася розповісти «Слідству-Інфо» про співпрацю зі штабом Порошенка. Каже, на роботу її брав особисто Олесь Довгий – колишня права рука Черновецького в Київраді, який на цих виборах не ризикнув балотуватися особисто – висунув замість себе цілий натовп друзів і помічників.

– Десь перед 8-м березня він нас зібрав і представив, що він не буде видвигатися, а від нього буде кандидат, який його представляє в депутати. І його піддержує і Петро Порошенко і Віталій Кличко

– Це сказав Олесь Довгий?

– На зборах, да.

– І хто цей кандидат?

– Він представив Михайла Яковчука. Ми на нього працювали, виконували те, що нам казали.

– Працюючи на цього висуванця Довгого, ви поширювали агітпродукцію Петра Порошенка?

– Так, ми поширювали і газету Петра Порошенка, і Михайла Яковчука. І проводили соцвопрос по Петру Порошенку в кожній квартирі.

Здавалося б, навіщо Петру Порошенку ганьбити себе співпрацею з молодою командою Черновецького? Адже вона в Києві скомпрометувала себе настільки, що на останніх виборах до Верховної ради жоден з її членів не став народним депутатом. Та молода команда має цінну для Порошенка розмінну монету – так званих «улюблених бабусь Черновецького» і розгалужену мережу агітаторів. Це добре вишколене військо може гарантовано забезпечити 20% голосів на київських дільницях і навіть здатне ефективно працювати проти опонентів.

– Нам додому телефонували, а кому і на мобілку телефонували, і сказали, щоб ні одної не було реклами іншого кандидата в депутати. Збирати всю рекламу і приносити до них в офіс. За кілограм казали, будуть платити 50 гривень. І знаю таких людей, що ходили і приносили і їм давали кошти.

Втім, в об’єднаному київському штабі Порошенка та Кличка співпрацю  з людьми Черновецького категорично заперечують. Кажуть, ім’я Петра Олексійовича скандальні кандидати взяли без дозволу.

ІРИНА ГЕРАЩЕНКО, керівник виборчого штабу Порошенка-Кличка (Київ):

–  Ті, хто каже, що ми йдемо, тому що з кимось дружимо, це не відповідає дійсності.

– Вона не просто називається, ось подивіться, як виглядає її передвиборча листівка

– Це вона?

– Це вона. Це Алла Шлапак, а згори написано: Петро Порошенко – жити по-новому.

– Ви знаєте, я думаю, я вашу листівку передам нашим юристам і попрошу, щоб вони з нею розібралися, тому що по цьому округу іде абсолютно інший кандидат. 

Тим часом черговий заклик Петра Олексійовича – черговий конфлікт із реальністю. Жити чесно деякі кандидати, яких пов’язують з Порошенком, ну ніяк не хочуть. Самовисуванець у Київраду Олексій Новіков мало відомий широкому загалу. Втім, його добре знають журналісти Слідства.Інфо. Рік тому він був фігурантом одного з наших розслідувань.

– Новіков, а чим він займається?

– Він строітєль.

– Строітєль?

– Да.

– А що він будує?

– В нього якась бригада, будує, може, майданчики, отакого плану.

Будівельник та ще й має власну бригаду. Дуже близько до істини. Адже, як ми з’ясували раніше, Олексій Новіков був керівником фірми «Марс-1», одного з підрозділів скандальної «Еліти-Центр». Внаслідок масштабної будівельної афери півтори тисячі покупців житла втратили близько чотирьохсот мільйонів гривень. Крім того, Олексій Новіков виявився пов’язаним з іншою, не дуже приємною, історією.

Розлючені люди з різних областей штурмують офіс фірми, що займається шахрайством при працевлаштуванні. Людям обіцяють легку і приємну роботу, наприклад, пакувальника київських тортів, зарплатню 12 тисяч гривень на місяць і комфортабельні умови проживання. Просять всього-на-всього 500 гривень  – за інформаційні послуги. Як наслідок – ані грошей, ані роботи, ані даху над головою.

Ця афера діє не один рік. І лише журналістам Слідства.Інфо вдалося довести, що нитки від неї ведуть до Олексія Новікова та молодої команди Черновецького. «Слідство.Інфо» з’ясувало, що самовисуванець також йде на вибори, використовуючи символіку Петра Порошенка.

– За підтримки Петра Порошенка йде він, так?

– Мажоритарщик.

– А у вас тут написано: «Жити по-новому. Петро Порошенко».

– Він підтримує Петра Порошенка. Це його вибір – Газета Петра Порошенка.

– А Петро Порошенко дозволив йому підтримувати його?

– Что значит «дозволив»? Это его выбор. Это значит, он будет на выборах голосовать за Петра Порошенко. И поэтому висит плакат, что он за Петра Порошенко.

Олексій Новіков не знайшов часу для відеокоментаря нашій програмі. Підозри про причетність до оборудок та афер прокоментував телефоном так «Я на всі питання правоохоронних органів відповів. Ви даремно шукаєте сенсації».  Хтозна, можливо, ці нинішні союзники Порошенка з темним минулим і справді вирішили жити по-новому? «Слідство.Інфо» дізнається про це вже незабаром.

ДМИТРО ГНАП, Слідство.Інфо