На парламентські вибори Олег Ляшко та його Радикальна Партія йшли під антипутінськими гаслами. У довірливого виборця не мало залишитися сумнівів – усі кандидати від Ляшка справжні патріоти. І жоден з них навіть подумки не міг підтримувати Росію і Антимайдан. «Слідству.Інфо» вдалося з’ясувати, що радикали таки провели до Верховної Ради як мінімум одну людину з нетрадиційною орієнтацією.

Kosh_foto_2

Напередодні виборів радикали переконували «Слідство.Інфо», що до парламенту від Партії Ляшка йдуть нові, незаплямовані обличчя – патріоти України, які пройшли жорсткий відбір. Зокрема, теперішній віце-прем’єр-міністр України від РПЛ Валерій Вощевський, який перед виборами відповідав за список кандидатів, запевнив, що до влади має прийти молоде покоління, яке показало себе під час подій на Майдані та подій в АТО. А «права рука» Олега Ляшка Андрій Лозовий заявив «Слідству.Інфо», що в них немає випадкових людей, бо всі пройшли жорстку селекцію та люстрацію.

Kosh_foto_3

Перед виборами нашу увагу привертає тринадцятий номер списку – 24-річна Альона Кошелєва. У кандидатки за плечима лише сім місяців роботи адміністратором ресторану. Та заявлена вона як волонтерка Харківського військового шпиталю. Тільки от ніхто з волонтерів її не знав і не бачив. Голова волонтерської служби шпиталю Ярина Чаговець навіть пише звернення до голови РПЛ з вимогою пояснити волонтерам, хто така Альона Кошелєва і чому в РПЛ її називають волонтеркою.

Kosh_foto_4

Звернення справжніх волонтерів Ляшко залишає без відповіді. Натомість заводить до парламенту понад 20 депутатів. Серед них і Альону Кошелєву. Вже у парламенті молода депутатка заявляє, що особисто знайома з Яриною Чаговець, а наші запитання про її волонтерство називає провокацією. Мовляв, її ніхто не знає, бо вона не афішувала своєї діяльності. Хоча не афішуючи своєї діяльності, Кошелєва активно позувала перед телекамерами. Після того, як навколо молодої депутатки здійнявся скандал, до «Слідства.Інфо» зателефонувала Тетяна – знайома рідної сестри Альони Кошелєвої – Яни Кошелєвої-Манчіні, яка проживає в Австралії.

Kosh_foto_5

Тетяна надсилає нам скріншоти своєї переписки зі старшою сестрою депутатки. Та ділиться з подругою «внутрішньою кухнею» своєї сім’ї. Хто, як не рідна сестра, найкраще знає Альону Кошелєву? З переписки стає зрозуміло, що родина Кошелєвих не була єдиною у своїй оцінці подій на Майдані та своїй любові до України. Зокрема, Яна переживає за свою маму, яка підтримує Майдан. А от її батько та сестра, судячи з дописів, активно підтримують тодішнього губернатора Харківщини Михайла Добкіна та Росію.

Kosh_foto_6

На початку березня відбулися перші масштабні проросійські мітинги на Донбасі. Невизначеною була й ситуація у Харкові, де тодішній губернатор Михайло Добкін від «Партії Регіонів» активно підігравав сепаратистським настроям. Поки десятки тисяч активістів Євромайдану у Харкові активно виступають проти перетворення свого регіону на Харківську Народну Республіку, Альона Кошелєва зайнята зовсім іншими справами – вона весело проводить час у нічних клубах та активно шукає олігарха, щоб вийти за нього заміж. За словами Яни Кошелєвої-Манчіні її сестра «все для цього робить, бо та ще дівчинка».

Kosh_foto_7

Через соцмережі ми безрезультатно намагалися зв’язатися і з сестрою, і з батьком Альони Кошелєвої. Сама нардеп спершу заперечила ідеологічний розкол у своїй сім’ї. Тоді ми спробували уточнити особисту позицію Альони Кошелєвої. Увага! Відповідь народного депутата України без купюр.

– Ви не підтримували Росію?

– Я взагалі не висловлювала свою думку з цього приводу.

– Так висловіть її зараз. Ви підтримували тоді Майдан?

– Я при необхідності обов’язково це зроблю.

– Ви були за Росію в той час чи за Україну?

– Не задавайте мені дурних питань.

– Ви нардеп, Олено. Ви за Майдан були чи за Антимайдан в той час в Харкові?

– Ви задаєте мені провокаційні питання.

– Це не провокаційне питання. Ви є народний депутат Украаїни!

– Я знаю, тому і поводьтеся відповідно! Я з вами взагалі не дуже хочу спілкуватися.

Цікаво, що в інтерв’ю журналістам Альона Кошелєва заявила, що лідер Радикальної партії Олег Ляшко звернув увагу на неї завдяки її дописам у соціальних мережах. Може, радикалам варто уважніше придивитися до поглядів своєї депутатки?

Kosh_foto_8

Лідер РПЛ Олег Ляшко та теперішній віце-прем’єр України Валерій Вощевський запевнили «Слідство.Інфо», що якщо ми наведемо докази проросійської позиції їхньої депутатки, вони готові розбиратися з цим питанням. Тим часом через підтримку Росії зараз на Донбасі тисячами гинуть найкращі сини України. Завдяки проукраїнській більшості Харків не повторив долі Донецька та Луганська. Зібрані нами дані свідчать, що якби події склалися інакше, Альона Кошелєва мала всі шанси стати депутатом якої-небудь Харківської Народної Республіки.

ЛЮБОМИР ФЕРЕНС, Слідство.Інфо