На вибори до Київської міської ради Блок Петра Порошенка «Солідарність» веде теперішній мер Віталій Кличко з гаслом – реальними справами змінюємо наше місто. «Слідство.Інфо» вирішило з’ясувати, чим уже відзначилися люди зі списку провладної партії.

Провладна партія активно використовує адміністративний ресурс. Приклад – відкриття парку-скверу в Подільському районі, на яке завітав сам Віталій Кличко. На запитання, кого він веде на вибори, відповідає: в його списках – кришталево чисті люди.

KLITCHKO_screen 2– Я беру відповідальність за тих людей, які проходять, що вони будуть працювати чесно, відкрито. Нічого ми не ховаємо.

Кого ж веде до Київської міської ради Кличко? У списках знаходимо знакові імена. Андрій Білозір – син екс-нардепа та куми Петра Порошенка – Оксани Білозір. Брати Володимир та Олександр Гончарови – підлеглі одіозного подружжя Герег. Перший є заступником генерального директора, а другий юрисконсультом мережі гіпермаркетів «Епіцентр», що належить екс-секретарю Київської міської ради Галини Гереги та екснардепа-регіонала Олександра Гереги.

KLITCHKO_screen 4ВОЛОДИМИР ГОНЧАРОВ, заступник генерального директора ТОВ «Епіцентр К»:

– Олександр Володимирович був вимушений бути у фракції Партії Регіонів, але одним з перших вийшов з цієї фракції, коли відбулися ті події.

Ще одне знайоме ім’я. Олександр Пабат свого часу очолював у Київраді фракцію «Громадський Актив Києва». ГАК входив до промерської більшості тодішнього очільника столиці Леоніда Черновецького, коли корупція в столиці сягнула нечуваних висот.

KLITCHKO_screen 3ВІТАЛІЙ КЛИЧКО, міський голова Києва:

– Якщо і де, і ніде на вашу думку він недостойний – люди не віддадуть йому голоси. І тому це люстрація, людська люстрація.

За даними ЗМІ, ще один кандидат від «Солідарності» – Богдан Ганноха – керував приймальнею депутата Київради Валерія Сергійчука з блоку того ж таки Леоніда Черновецького. А його мати – пастор церкви Сандея Аделаджі «Посольство Боже». Кличко каже: діти за батьків не відповідають.

KLITCHKO_screen 5

– Мій батько чорнобилець. Він провів у 86 році на чорнобилі багато. Але це не означає, що я чорнобилець, вибачте будь ласка, це не означає, що я чорнобилець, тому що мій батько там був. Давайте, знаєте, що – не притягуйте за вуха. Там хтось кого знає, хтось з кимось там працював.

У травні «Слідство.Інфо» розповідало про корупційні схеми у комунальному підприємстві столиці «Київпастранс» під керівництвом Сергія Майзеля. Нині Майзель – кандидат від БПП «Солідарність» до Київради.

KLITCHKO_screen 6ВІТАЛІЙ КЛИЧКО, міський голова Києва:

– Він ефективний керівник. А що ви до Майзеля маєте? І на сьогоднішній день він зробив…ааааааа, що ви до Майзеля маєте?

– Ми робили сюжет, Слідство.Інфо робило сюжет про корупцію в Київпастрансі. Ви особисто дали своє звернення, щоб розібратися по цих фактах, викладених журналістами.

– Так, ми розібрались, корупції ми не знайшли.

Помітно, що Віталія Кличка запитання журналістів відверто дратують. На порятунок приходять прес-секретар Оксана Зінов’єва та натовп обурених киян і бабусь. Вони закривають чинного мера від преси власними тілами. Лунають погрози.

KLITCHKO_screen 7– Вас зараз бабусі поб’ють. Ми з великою увагою відносимся до Громадського Телебачення, але от гражданє хочуть поспілкуватися. Вас зараз поб’ють. Вас зараз поб’ють. Вибачте, будь ласка.

 – Хочешь подкапаться? Нельзя так делать.

Свої сумніви щодо інших кандидатів списку «Слідство.Інфо» адресує Тарасу Прокопіву, співголові фракції Удар-Солідарність. Запитуємо його про Людмилу Костенко, чинного депутата Київради, яка перебігла від «Радикальної Партії» до «Солідарності». Вона запам’яталася тим, що вела в соцмережі одразу два профілі – один для загалу, а інший прихований. На останньому вона публікувала особисті фото з дорогих курортів та відпочинку. Про рівень депутатки може свідчити один з небагатьох її виступів. Костенко намагається зачитати начебто власне звернення.

KLITCHKO_screen 8– Радикальна Партія зараз збирає матеріали для того, щоб відновити матеріали щодо незаконно закриті справи та нові для, на тих хто крав санаторії, путівки, дитячі таборі. Ви все це розумієте чудово. Сьогодні ті хто фінансував кАтів антімайдану. Ті, хто розміщав по готелях вбивць та мародерів просять, щоб наше місто профінансувало або надало пільги профспілковим босам.

ВОЛОДИМИР ПРОКОПІВ, співголова фракції «Удар-Солідарність» в КМР:

– Я також бачив виступ пані Людмили, але голова районної організації партії бере на себе відповідальність і каже, що людина в тому окрузі, в якому вона береться працювати, має значну підтримку виборців і принесе для партії хороший результат.

Ще один кандидат на депутатство до Київради, Людмила Закревська, у 2005 році була заступницею голови комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування. У липні того року депутати передають у довгострокову оренду на 15 років земельні ділянки площею… 176 га! для забудови у житловому масиві Осокорки-Центральні ТОВ «Контактбудсервіс». За дивним збігом обставин, одним з власників цієї компанії є чоловік Закревської – екс-нардеп Олександр Чорноволенко.

KLITCHKO_screen 9– Передали майже 170 га компанії «Контактбудсервіс», де власником є ваш чоловік, що можете, про це сказати?

– Нічого про це не можу сказати.

ВОЛОДИМИР ПРОКОПІВ, співголова фракції «Удар-Солідарність» в КМР:

– Людмила Олександрівна з давніх часів була в команді Віталія Володимировича. Це по рекомендації Віталія Володимировича.

У жовтні 2013 року нібито опозиційний депутат від партії «Удар» київської міської ради, а нині – кандидат у депутати від БПП «Солідарність» Віктор Дворніков голосує за передачу земельної ділянки для експлуатації та обслуговування нежитлових будинків ТОВ «Парк Вей» та за надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Офісний центр «Волоський». ЗМІ ці компанії пов’язують з людьми з сім’ї Януковича. Того ж дня депутати голосують за надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянці Войтович Ганні Вікторівні – для будівництва та обслуговування житлового будинку.

KLITCHKO_screen 10– Віктор Металович, а Войтович Ганна Вікторівна – це ваша дочка, правда?

– Ну, починається…Так, так.

– В кінці 2013 року ви були опозиційним депутатом від «Удару», правда?

– Правда.

– Бачу, що голосувалося про виділення землі компаніям «Парк Вей», «Офісний центр «Волоський». Ви голосували «за»?

– Якщо там було щось не так, незаконне, то в нас була комісія. Ці всі матеріали могли на її комісії бути розглянуті і скасовані. Якщо вони не скасовані – значить, вони мають місце.

Схоже, серед кандидатів на місця у Київській Міській Раді від БПП «Солідарність» – чимало людей, яким добре жилося за будь-якої влади. І правила гри вони змінювати не будуть. Невигідно.

ЛЮБОМИР ФЕРЕНС, Слідство.Інфо